چگونه گذر عمر خود را آهسته کنیم تا برای مدت بیشتری جوان بمانیم؟

چگونه گذر عمر خود را آهسته کنیم تا برای مدت بیشتری جوان بمانیم؟

همه ما می خواهیم برای مدت طولانی جوان بمانیم ، این هم برای سلامتی و هم برای چهره ظاهری مان بسیار خوب است. نتایج یک آزمایش علمی که بر روی 1000 نفر ۳۸ ساله انجام شده است نشان میدهد که برخی از آنها چنان جوان مانده اند که گویی تازه به 20 سالگی رسیده اند در حالیکه برخی دیگر از آنها وضعیت سلامتی سالمندان را دارا بودند. بر طبق پژوهش ها ، ژنتیک انسان ها تنها ۲۰ درصد در چهره و وضعیت ظاهری آنها نقش داشته این در حالی است که محیط و سبک زندگی در فرایند طول عمر و جوان ماندن نقش موثرتری را بازی میکند. در ادامه به چند مورد اشاره خواهم کرد که با رعایت آنها شما برای مدت طولانی تری جوان خواهید ماند.

همچنین ببینید : تمریناتی برای حفظ سلامت و جوان تر شدن ، تمرینات ضد پیری!

با افرادی که دوست دارید زندگی کنید : تلومرها موادی هستند که در سلول های ما وجود دارند. وظیفه ی این مواد پروسه ی عمر در سلولها است. هر چقدر که تلومرها در سلول های شما بیشتر باشد ، به همان اندازه جوانتر خواهید ماند. نتایج پژوهش های پزشکی نشان می دهد : افرادی که با دوستان و نزدیکانشان زندگی می کنند دارای تلومرهای زیادی در سلول های شان می باشند. مطالعات دیگر نشان میدهد : افرادی که ازدواج می کنند و یا با دوستان قدیمی شان روابط دوستانه ای دارند نیز دارای مقدار زیادی تلومر هستند و این افراد با وجود افزایش عمرشان هنوز جوان می مانند.
کمتر غذا بخورید تا بیشتر عمر کنید : محدودیت کالری که در واقع همان خوردن غذای کمتر ، نه تغذیه ناقص است می تواند سرعت متابولیسم را کاهش دهد و به شما کمک کند تا جوان تر بمانید. محققین آمریکایی دو گروه از میمون ها را برای دو سال مورد آزمایش قرار دادند پس از دوسال آنها به این نتایج دست یافتند : گروهی که رژیم غذایی محدود و کمتری داشتند ، جوان تر و سالم تر باقی ماندند. شما هم میتوانید رژیم غذایی خود را تنظیم کنید و تلاش کنید که از غذاهای آماده کمتر و یا اصلا استفاده نکنید زیرا این غذاها زود شما را پیر میکنند. به جای آن تلاش کنید خوراکیهای نوش جان کنید که شما را جوان تر نگه میدارد مثل انجیر، ماهی ، زردچوبه و… با استفاده از این خوراکی ها ، قلب شما از خطر بیماریها درامان خواهد ماند همچنین پوست شما شفاف شده و بینایی چشم های شما نیز بهتر خواهد شد.
از مغز خود بیشتر کار بکشید : ورزش کردن نیز در سلامت و جوانتر ماندن شما موثر است. اما تمرین های فکری مانند بازی شطرنج ، خواندن کتاب ، آموختن زبان های خارجی جدید و…. که با این کارها مغز شما بیشتر به کار می افتد و از پیری زودرس شما جلوگیری می شود. مطالعات نشان میدهد که آموختن سبب افزایش تعداد نورون ها در مغز میشود و همین نورون ها سبب جوان ماندن مغز شما می شوند.
از لوازم طبیعی آرایشی استفاده کنید : چون در ترکیب مواد آرایشی صنعتی ، مواد شیمیایی زیادی استفاده می شود این مواد برای پوست بسیار مضر هستند. به جای استفاده از لوازم آرایشی صنعتی و بازاری سعی کنید از مواد طبیعی و گیاهی استفاده کنید زیرا این مواد نه تنها که باعث زیبایی شما می شود بلکه پوست شما را نیز برای مدت های طولانی تری جوان نگه می دارند.
روزانه برای ۱۵ دقیقه در نور مستقیم خورشید قرار گیرید : همه ما به ویتامین دی نیاز داریم و بهترین منبع برای این ویتامین نور خورشید است. هر چند برخی از باورها بر این است که نور مستقیم خورشید باعث بیماری خطرناک سرطان پوست میشود اما مرکز پژوهشهای سرطانی در لندن به نتایجی دست یافته است که نشان میدهد قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید برای ۱۵ دقیقه در وسط روز ، نه تنها سبب سرطان نمی شود بلکه به شما کمک می کند که ویتامین دی کافی را در بدن خود ذخیره کنید که برای سلامت شما و پوست آن بسیار مفید است.

همچنین ببینید : معجزه ماسک کیوی برای شادابی و زیبایی پوست صورت!

بیشتر برقصید : هر چند که این مورد کمی غیر منطقی به نظر میرسد اما نتایج مطالعات اخیر نشان میدهد که رقص کردن یکی از مهمترین تمرینات فیزیکی است که می تواند از روند پیری زودرس جلوگیری کنند.
به موقع بخوابید : داشتن خواب مناسب برای شما بسیار مفید و لازم است. کارشناسان می گویند : خواب مابین ساعت ۱۱ شب تا ۳ بامداد ، سبب تغذیه و احیای مجدد سلولهای بدن میشود. به همین دلیل است که پزشکان بهترین موقع رفتن به بستر خواب را قبل از ساعت ۱۱ شب توصیه میکنند. مقدار خواب مناسب برای یک فرد عادی 6 تا 8 سالعت می باشد. محققین دانشگاه هاروارد به نتایجی دست یافتند که نشان می دهد ۷ ساعت خواب سبب متعادل نگه داشتن فشار خون ، کاهش خطر ایست قلبی و حمله قلبی می شود.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

تاثیرات ماه کامل بر روی انسان ها و موجودات زنده کره زمین

تاثیرات ماه کامل بر روی انسان ها و موجودات زنده کره زمین

بدون شک ماه تأثیر عاطفی بر روی ما دارد. شاید به ‌نظر عجیب و غریب می‌آید اما ماه کامل و نور مهتاب بر فعل و انفعالات درون بدن ما نیز تاثیر گذار است. طبق بررسی کارشناسان ، ماه بر روی سلامت ما تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه چند تا از تاثیرات نور ماه بر روی […]

دارو چگونه جذب بدن ما می شود و پس از خوردن دارو چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

دارو چگونه جذب بدن ما می شود و پس از خوردن دارو چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

تا به حال فکر کرده اید که پس از قورت دادن دارو چه اتفاقی برای بدن می افتد؟ داروهایی که از گلوی شما پایین می روند ، می تواند به درمان سر درد ، کمر درد یا مچ پای پیچ خورده کمک کنند. اما چطور دارو به جایی می رود که لازم است برود؟ پاسخ […]

آیا می دانید آب کرفس چه تاثیری روی بدن دارد و چه تغییراتی ایجاد می کند؟

اگر هر روز آب کرفس بخوریم چه تاثیری روی بدن می گذارد و چه اتفاقی می افتد؟

امروز قصد دارم در مورد آب کرفس صحبت کنم و تمام ویژگی ها و خواص مفید آن را برای شما بازگو کنم. کرفس فواید فراوانی دارد و مطالعات و تحقیقات زیادی در مورد خواص و فواید آن بر سلامت انسان ها آن صورت گرفته است. سوالی که مطرح می شود این است که اگر شما […]

اگر 10 روز شکر نخورید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

اگر 10 روز شکر نخورید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

با کاهش مصرف قند و شکر در طی 10 روز اتفاقات جالبی در بدن رخ میدهد. شاید فکر کنید که اثر قند طولانی مدت است و ماه ها و شاید بیشتر برای اثرگذاری کاهش مصرف لازم است اما پزشکان دانشگاه کالیفرنیا مشاهده کردند که کاهش مصرف شکردر طی 10 روز سبب پایین آمدن مقدار تری […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)