آیا شما خود را یک شخص جذاب می دانید؟ چه طور محبوب و جذاب شوید؟

آیا شما خود را یک شخص جذاب می دانید؟ چه طور محبوب و جذاب شوید؟

جذابیت تنها در قیافه ظاهری نیست. جذابیت همچنین شامل اعمال و گفتاری می شود که یک شخص انجام میدهد. جذابیت شامل طرز و محتوای صحبت های شما کردارتان و نحوه مواجه شدن در برابر چالش های زندگی هم هست. جذابیت به شما کمک می کند تا دوست های زیادی داشته باشید یا رابطه عاشقانه برقرار کنید ، در محل کار و شغل تان هم مورد احترام واقع شوید ، اعتماد به نفس تان را هم بالا می برد پس اگر شما هم میخواهید جذاب و محبوب باشید با ما باشید.
در مورد دیگران چیزهای خوب بگویید : این مورد کاملا مشخص است اگر میخواهید که مردم شما را دوست داشته باشند ، با آنها باید برخورد خوبی داشته باشید. وقتی شما در همه جا بدگویی دیگران را بکنید این کار از محبوبیت و جذابیت شما می کاهد و بر شخصیت شما هم تاثیر منفی میگذارد. هنگامی که شما یک مورد منفی شخصی را به شکل مستقیم و در ملاء عام یا در یک مجلس به رخش می کشید ، این عمل شما سبب شکسته شدن آن شخص می شود و نه تنها آن شخص بلکه سایر مخاطبین هم از شما دلخور میشوند. جدا از این رفتار خوب و مهربان بودن با دیگران از شما یک شخصیت کاریزماتیک ساخته و باعث جذاب شدن می شود.
با اعتماد به نفس باشید : اگر شما با استعداد ، باهوش ، سخت کوش و خلاصه تمام خواص یک مرد ایده آل را داشته باشید اما اعتماد به نفس نداشته باشید ، شما نمی توانید یک شخصیت محبوب و جذاب باشید. برای مثال اگر شما کار شگفت انگیزی را انجام دهید به نحوی که مورد تشویق دیگران قرار گیرید و به جای تشکر از تشویق آنها ، به عمل خود شک کنید و آن را ناچیز بدانید این کار شما را یک شخص با اعتماد به نفس پایین نشان داده می دهد. به جای آن بهتر است در برابر تشویق و تحسین دیگران ، سپاس گذاری کنید تا با این بازخوردتان بیشتر مردم را جذب خود کنید.
مثبت اندیش باشید : هیچ کس فردی با افکار و ایده های منفی را دوست ندارد و اگر شما هم منفی فکر کنید و در همه جا منفی باشید ، کسی پیدا نخواهد شد که با شما دوست شود و با شما سر صحبت را باز کند. کسانی که مثبت فکر می کنند و همه جا با افکار و گفتار مثبت ظاهر می شوند خریداران زیادی دارند زیرا احساسات هم میتوانند قابل انتقال باشند و اگر مثبت اندیش باشید حتی از طریق احساسات تان در دل دیگران جا می گیرید. تصور کنید که اگر شما کمی بیشتر مثبت فکر کنید نه تنها که با چالشهای زندگی بهتر مبارزه میکنید بلکه در میان مردم بیشتر جذاب و محبوب ظاهر میشوید.

همچنین ببینید : تاثیرات شگفت انگیز احساسات بر زندگی!

به جای قضاوت کردن کمک کنید : اگر شما هم میخواهید در زندگی کسی مهم باشید ، باید با او همدل و یک نوا باشید. فرض کنید داوود کسی است که در حالت نسبتاً بعد قرار گرفته است و نیاز به کمک دارد او به دو دوستش مراجعه میکند تابا آنها مشورت کند. دوست اولی اش در اولین فرصت شروع به قضاوت کردن میکند و با کلمات خشن به او مشورت می دهد و تمام مواردی که داوود در آنها اشتباه کرده است را به رخ او میکشد. دوست دوم ابتدا تمام داستان داوود را با حوصله می شنود سپس ساده ترین راه خارج شدن از آن مشکل را به او توصیه می کند. خودتان قضاوت کنید اگر داوود در آینده باز هم دچار مشکل شود ییش کدام دوستش خواهد رفت؟ هیچ کسی دوست ندارد در موارد مشخصی مانند کودکان با او برخورد شده و سرزنش شود. آن شخصی که بدون قضاوت کردن دیگران به آنها مشورت می دهد ، نزد همه عزیز و محبوب خواهد بود. اگر شما هم میخواهید جذاب و محبوب باشید بیشتر بشنوید و کمتر صحبت کنید و با لحن خوش از دیگران پذیرایی کنید. هیچگاه زود قضاوت نکنید و اگر از شما کمک خواستند با روی باز ، کمکی که در توانتان است را انجام دهید.
مهارت های خود را توسعه دهید : آنهایی که مهارت ها و استعدادهای زیادی دارند و بر روی استعدادهای خود کار میکنند ، نزد همه عزیز و دوست داشتنی هستند. آن که همواره در یک مسیر کار میکند و هیچ تلاشی برای بهبود شخصیت و مهارت و دانش خود نمی کند ، جدا از آنکه پیشرفت نمی کند ، مورد توجه دیگران هم قرار نمی گیرد و برای هیچکس جذاب و محبوب هم نمی باشد. بالعکس کسی که دارای چندین مهارت است ، پیش همه محترم و رفتهرفته محبوب میشود و همه را مجذوب خود می کند پس شما هم در نخست مهارتهای خود را شناسایی کرده و بر روی آنها کار کنید و برای خود اهدافی تعیین کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.
برای خود یک جو یا اتمسفر راحتی بسازید : یکی از خصوصیت های افراد محبوب و جذاب این است که آنها برای خود چنان جوی را میسازند که همه مردم در آن خود را راحت تر می بینند. اگر شما هم از دوستانتان در منزل تان پذیرایی می کنید باید رفتاری را اختیار کنید که همه دوستانتان در کنار شما اوقات خوب و خوشی را تجربه کنند. هنگامی که مردم خود را با شما راحت میدانند ، بیشتر مجذوب شما خواهند شد و خواهان گذراندن وقت بیشتری با شما خواهند بود.
برای خود زندگی بی مانندی بسازید : جذابیت فقط آراستن سر و صورت و ظاهر شدن در ملاء عام نیست. برخی عوامل دیگر هم از جمله لباس پوشیدن ، سلیقه ، توجه به سلامت خود و… هم تاثیرگذار هستند. شما با سبک و سلیقه منحصر به فرد خود پیامهایی را به دیگران می رسانید. آنها از روی سلیقه شما می فهمند که شما چطور شخصیتی دارید. البته افراد اطراف شما ، شخصیت شما را خوب میشناسند اما افراد جدیدی که بار نخست با آنها ملاقات میکنید از روی شکل و شمایل ظاهری شما را قضاوت می کنند. داشتن سلیقه خوب در امر پوشیدن لباس ، کفش و… هم برای جذابیت ظاهر شدن شما بسیار مهم است.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

وجود برخی افراد به مهمانی ها زندگی می بخشد و جدا شدن از آنها سخت است. وجود آنها در اطرافتان موجب لذت بخش تر شدن فضا می شود. آنها جذابیتی ذاتی دارند که نمی‌توان از دوست داشتن آنها در رفت و مقاومت کرد. اما چرا؟ ما برخی از این عادات را متوجه شدیم که در […]

مختصری در مورد لوئیس ال هی و معرفی آثار برچسته ی وی

معرفی لوئیس ال هی و برجسته ترین آثار برجسته ی او

لوئیس یک نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. او بنیانگذار خانه ی hey و نویسنده ی کتاب پرفروش شفای زندگی در سال ۱۹۸۴ است. کتاب های او در زمینه های تفکر نو و درمان جسم و جان ، از شهرت جهانی برخوردارند. لوئیس در روز ۳۰ آگوست ۲۰۱۷ فوت کرد. دنیا و آدم هایش در […]

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

یکی از علائم بارز این که طرف مقابلتان همان شریک زندگی شماست ، این است که احساس می‌کنید چندین سال است که یکدیگر را می شناسید. فرض کنید با فردی هستید که دو برابر شما سن دارد یا از ملیت و مذهب دیگری است و به مرور زمان متوجه می‌شوید که این شخص شما را […]

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

آیا می دانید افغانستان ثروتمندترین کشور فقیر دنیا است؟ به همین خاطر در طی دو قرن گذشته همواره افغانستان مورد توجه قدرت های بزرگ منطقه ای قرار داشته است. انگلیس ، شوروی و آمریکا در مقاطع مختلف ، نیم نگاهی به این کشور داشته اند. چرا این سرزمین کوهستانی محصور در خشکی و بدون دسترسی […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)