حرف های دل من! واقعیت هایی که هیچ کسی دلش نمی خواهد بشنود!

حرف های دل من! واقعیت هایی که هیچ کسی دلش نمی خواهد بشنود!

در این دنیا واقعیت هایی وجود دارد که خیلی از افراد نمی خواهند آنها را بدانند یا بشنوند. ما در سیاره ای کامل و جالبی زندگی می کنیم. زمین جمعیتی بیش از هفت میلیارد نفر با رنگهای متفاوت ، چهره های متفاوت ، دیدگاههای متفاوت و ارزش های متفاوتی دارد. واقعیت هایی که در ادامه به آنها اشاره خواهم کرد ممکن است به باور خیلی ها زیاد جدی نباشد اما برای اکثر این هفت و نیم میلیارد نفر جهان بسیار وحشتناک است.
ما همه به شکل مساوی و یکسان به دنیا نمی آییم!
در این دنیای شگفت انگیز مهم نیست که کجا به دنیا بیایید. رنگ پوست و جنسیت تان هم مهم نیست. آنچه مهم است این است که ما به صورت مساوی و یکسان به دنیا نمی آییم. اگر شما در کشوری مانند سوئیس به دنیا بیاید ، از همان اوایل کودکی تا دم مرگ یک زندگی استثنایی و با کیفیت عالی را تجربه خواهید کرد. شما در این کشور دسترسی به خدمات بهداشتی و آموزشی و بهترین کیفیت ممکن را خواهید داشت. شما در سوئیس در محیطی کاملا بی نظیر و بی مانند زندگی خواهید کرد. آن روی دیگر سکه اگر شما با جنسیت یک زن و در کشورهای مانند نیپال یا افغانستان متولد شوید اولا اینکه ممکن است ۹۰ درصد در یک خانواده به شدت فقیر بدنیا بیاید. دوم کمی که بزرگتر شدید احتمالاً یا ازدواج خوبی نخواهید داشت و یا به مردی که سی سال از شما بزرگتر است فروخته خواهید شد و یا توسط آدم ربایان قاچاق خواهید شد. در حالی که اگر شما در سوئیس به دنیا بیاید شما از تمامی آزادی ها از جمله آزادی انتخاب همسر برخوردار خواهید شد و یا اگر در یکی از کشورهای اروپایی و با رنگ پوست سیاه متولد شوید مجبور خواهید بود تا پایان عمر با تبعیض و تحقیر شدن دست و پنجه نرم کنید.
اگر شما تحت کنترل احساساتتان قرار گیرید یعنی که شکست خورده اید!
احساسات چیزی است که از ما انسان می سازد. احساسات ما سبب می شود تا دنیا و اطراف خود را دوست داشته باشیم ، رابطه برقرار کنیم ، آهنگ بخوانیم ، خوشحالی کنیم ، اشک بریزیم ، نقاشی کنیم و بنویسیم. اما واقعیت این است که : جهانی که هم اکنون در آن زندگی میکنیم توسط احساسات اداره نمیشود زیرا مانند هر عرصه دیگر ، زندگی ما در این جهان دارای قواعد قوانین خاصی است که استوار بر کارایی است. به عنوان مثال اسب ها جانوران پیچیده و جالبی هستند که قادرند حتی احساسات ما را بدانند. با این حال ماشینها و موتورها در امر حمل و نقل جایگزین اسب ها شدند زیرا ماشین ها ، کارایی بهتر و بیشتری نسبت به اسب ها دارند. جهان اطراف شما توجه به احساسات شما ندارد و حتی در برخی از موارد خانواده و دوستان نزدیکتان هم برای احساسات شما ارزشی قائل نمی شوند زیرا دلیلی هم برای در نظر گرفتن احساسات شما ندارند. فرد عاقل و دانا کسی است که احساسات خود را در جهت رسیدن به اهداف خود به کار می برد و احساسات خود را می تواند کنترل کند و نمی گذارد که احساساتش را کنترل کنند.
شما با آنچه که دارید شناخته نمی شوید!
اگر شما خدای نکرده آدم فقیر و در عین حال آدم احمقی باشید و یکدفعه به پول و ثروت برسید ، شما یک آدم احمق با مقداری پول و ثروت هستید. پس یک شخص با آنچه که دارد شناخته نمی شود. آنچه شما را تعریف میکند ارزشی است که در شما نهفته است. حرف های من به این معنی نیست که شما تلاشی برای رسیدن به پول و ثروت نکنید. باید برای رسیدن به ثروت تلاش کنید اما در کنار آن ، برای ارزشهای خود هم سرمایه گذاری کنید. آدم پولدار باشید اما اندیشه و فکر هم باشید. آدمی با ایدههای خوب و عام پسند باشید. هدف شما تنها رسیدن به پول و ثروت نباشد. باید راه و روش هایی را برای رسیدن به ثروت استفاده کنید که دنیا شما را به عنوان یک ثروتمند با ارزش بشناسد نه تنها یک ثروتمند.
اگر شما زندگی نکنید ، شما میمیرید؟
زنده ماندن و زندگی کردن با هم متفاوت هستند. زندگی از لحظات کوچکی شکل میگیرد که شما از آن لذت میبرید ، در آن لحظات شاد هستید و با اشخاصی که دوست دارید هستید. زمانی که شما ساعت ها و دقیقه های نفس گیر را در ترافیک سنگین می مانید ، آن لحظات زندگی کردن نه بلکه زنده ماندن هستند این لحظات در واقع نه مهم هستند و نه با ارزش و نه در خاطرات باقی می مانند. به این لحضات ، لحظات مرگ نیز گفته می شود. واقعیت این است که برخی ها چنان در دام موضوعات ناچیز زندگی می پیچند و زمانی متوجه میشوند که چیزی از زندگی شان باقی نمانده است. این چنین زندگی را به نظر من می توان تنها زنده ماندن گفت نه زندگی واقعی. شما هم می توانید زندگی خود را بررسی کنید. اگر امروز آخرین روز زنده ماندن شما در این جهان باشد. آیا شما کارهایی را که امروز انجام میدهید را راضی هستید؟ سال گذشته خود را مرور کنید. چه تغییراتی در این سال در زندگی شما ایجاد شده است. آیا شما تغییر کرده اید؟ آیا اکنون بهتر از ۱۲ ماه گذشته هستید؟ برای ۱۲ ماه آینده برنامه ریزی دارید؟ شاید شما هم با شنیدن این واقعیت شگفت زده شوید که تنها تعداد محدودی از مردم این پرسشها را از خود میپرسند و درست همین افراد است که به اوج موفقیت و نشاط ثروت می رسد.
آنچه فکر می کنید و آنچه که عمل میکنید یکی نیستند!
شاید شما هم افراد زیادی را دیده اید که گفته اند : ایده های زیادی دارند اما هیچ وقت آن ایده ها را عملی نکرده اند و یا تعدادی گفته اند که کارهای بسیار مهمی را برنامه ریزی کردند ولی هیچگاه به آنها عمل نکردند. زندگی این است که شما با آنچه که می گوید عمل کنید و تلاش کنید که به خود دروغ نگویید. جهان میان دو گونه از افراد تقسیم می شود : 1- کسانی که میخواهند کاری کنند 2- کسانی که در حال انجام آن کار هستند. شاید این واقعیت برای شما هم خوشایند نباشد که همه مردم فقط حرف میزنند و حرف زدن کم ارزش ترین کاری است که ما انجام می دهیم. اگر شما می خواهید که شخصیت مهمی باشید اول از همه باید مرد عمل باشید ، نه مرد حرف! حرف ها می توانند به راحتی دروغ باشند و بدترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که : دروغ های خود را باور کنید. دنیا مدیون کسانی است که کارهایی را انجام میدهند نه آنهایی که سخنران خوبی هستند.
پول ، شهرت و موفقیت میتواند شما را خوشحال کند!
واقعیت این است که شما اگر پول بیش از حد فعلی تان می داشتید ، زندگی به مراتب بهتری را تجربه می کردید. شما اگر یک آدم مشهوری بودید ، زندگی خود بیشتر لذت می برید و اگر آدم موفقی بودید از همه برتر و بالاتر می بودید. اگر کسی بگوید پول و ثروت شما را خوشحال و خوشبخت نمی کند در واقع هم به شما به خود دروغ می گوید. پول شهرت و موفقیت ابزارهایی هستند که شما میتوانید با آنها هر کاری را انجام دهید. اگر شما بخواهید تمام جهان را سفر کنید و با فرهنگ و رسوم و سنت های دیگران آشنا شوید ، می توانید با این ابزارها این کار را انجام دهید. این باور تا اندازه ای درست است که پول برای شما خوشحالی آورد. البته به شکل مستقیم این کار را نمی تواند بکند اما با پول می توان تجارب مثبتی را خریداری کرده و که در نهایت به خوشی و خوشحالی شما بیانجامد.
زندگی یک مسابقه یا بازی است!
اکثر مردم این مورد را قبول ندارند زیرا آنها بر این باورند که برنده این مسابقه نخواهد شد. آنهایی که از نظر شما هوشیارترین مردم هستند در واقع آنها در حال بازی کردن این مسابقه هستند و شما هم احتمالا مهرههای این بازی هستید. زندگی یک مسابقه است! مسابقه ای بر علیه شما! مسابقه که هر کس نمیتواند در آن پیروز شود. در این مسابقه همه چیز به شما بستگی دارد که چگونه بازی میکنید. اگر بیشتر مطالعه کنید و مانند هر بازی دیگر ، قوانین بازی زندگی را هم یاد گرفته باشید ، شما هم احتمالاً یکی از معدود افرادی خواهید بود که جام پیروزی در نبرد زندگی را بالای سر می برید. اگر نتوانید در این بازی برنده شوید خودتان میدانید که با چه سرنوشتی روبرو خواهید شد.

همچنین ببینید : افراد موفق چه عادت هایی دارند و چگونه فکر می کنند

فقرا به دلیل اینکه تلاش برای آموختن نمیکنند فقیر می مانند!
اگر شما در یک محیط یا کشور فقیر به دنیا آمده باشید ، این نتیجه شانس یا بخت شما هست اما اگر در فقر از دنیا رفتید ، نتیجه انتخاب شماست! فقرا نسبت به طبقه متوسط و طبقه ثروتمند ، رفتار متفاوتی دارند. آنها عادت متفاوتی هم دارند. فقرا بیشتر بهانهجویی میکنند. برای اینکه هر کسی بتواند به پول ثروت برسد ، به تعدادی ابزارهای مشخصی نیاز است. ابزارهایی که هر کسی را می توانند پولدار کنند. این ابزارهای عبارتند از آموختن ، نظم ، خلاقیت و سخت کوشی. هنگامی که به افراد فقیر در مورد اهمیت علم و دانش می گوید ، آنها خواهند گفت که تنها فرزندان افراد پولدار مستحق رفتن به دانشگاه های معتبر و گرفتن مدارک بالا هستند.(نقل قول از یکی از افراد فقیر : “باید شکمت سیر باشه تا بتونی درس بخونی!”). واقعیت این است که برای موفق شدن و استفاده از ابزارهای یاد شده ، شما نیاز به رفتن به دانشگاه هم ندارید. شما می توانید به راحتی تمام کتاب ها و راه و روش های افراد موفق را مطالعه کرده و در زندگی خود عملی کنید.

همچنین ببینید : مردم ثروتمند و فقیر چگونه فکر می‌کنند؟

شاغل بودن شما به این معنی نیست که کار ارزشمندی را انجام میدهید!
لطفاً این مورد را همیشه به خاطر داشته باشید و با خط درشت درجایی بنویسید که همیشه آن را ببینید. شاغل یودن یا مشغول نگه داشتن خود به این معنی نیست که شما چیزهای ارزشمندی را به زندگی خود می افزاید. یکی از متداولترین مواردی که سبب ناکامی افراد می شود این است که : آنها همیشه خود را مشغول کاری می کنند اما هیچگاه پیشرفت نمیکند. این چنین افراد بیش از حد نیاز وقت خود را در کارهایی صرف می کنند که شاید لازم باشد اما مهم نیستد. این را می دانم که شما باید اتاق خواب یا حیاط خود را تمیز کنید. اما اگر این کارها شما را هر روز مشغول به خود می کنند یعنی شما هیچ وقتی برای کارهای مهم تر زندگی خود ندارید. مهمترین ستون های زندگی یک فرد سلامت ر، روابط ، توسعه خود و آزادی همراه با مصونیت است. هر عمل روزانه شما که مرتبط به این چهار مورد نباشد ، احتمالا کار برای شما مهم نباید باشد. بانکه ضروری هم باشد. آخرین کار مهمی که شما برای خود انجام دادید چه چیزی بوده است؟ آن را به یاد بیاورید و از این پس هم خود را مشغول کارهای مهم می کنید.
تمام افرادی را که شما می شناسید در نهایت می میرند مانند خود شما!
این احتمالا وحشتناک ترین واقعیتی است که کسی نمی خواهد آن را بشنود. این واقعیت تلخ ترین واقعیت زندگی ما است. تمام افراد اطراف ما روزی به فنا می روند. این حقیقت یک دلیل قوی برای قدر دانی و ارزش دادن به آنچه که شما امروز در زندگی تان دارید باشد. در این صورت کینه با دوستان و اطرافیان می تواند احمقانه ترین کار زندگی شما باشد. اگر هر چیز کوچکی در دل دارید به کسانی که برای آنها ارزش قائل هستید بگویید. این عمل در واقع نشان میدهد که آنها چقدر برای شما مهم هستند. ایجاد رابطه کنید. عاشق شوید یا معشوق کسی باشید زیرا در نهایت روزی خواهید مرد پس چرا زندگی را خسته کننده و دلگیر کنید. مهم نیست که شما به بهشت یا جهنم باور داشته باشید یا نه! چرا ز ندگیتان را در این دنیا بهشت نکنید! به نظر من هیچ هدفی بهتر از یک زندگی پرمعنا و بزرگ و ارزشمند برای شما نمی تواند باشد.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

وجود برخی افراد به مهمانی ها زندگی می بخشد و جدا شدن از آنها سخت است. وجود آنها در اطرافتان موجب لذت بخش تر شدن فضا می شود. آنها جذابیتی ذاتی دارند که نمی‌توان از دوست داشتن آنها در رفت و مقاومت کرد. اما چرا؟ ما برخی از این عادات را متوجه شدیم که در […]

مختصری در مورد لوئیس ال هی و معرفی آثار برچسته ی وی

معرفی لوئیس ال هی و برجسته ترین آثار برجسته ی او

لوئیس یک نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. او بنیانگذار خانه ی hey و نویسنده ی کتاب پرفروش شفای زندگی در سال ۱۹۸۴ است. کتاب های او در زمینه های تفکر نو و درمان جسم و جان ، از شهرت جهانی برخوردارند. لوئیس در روز ۳۰ آگوست ۲۰۱۷ فوت کرد. دنیا و آدم هایش در […]

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

یکی از علائم بارز این که طرف مقابلتان همان شریک زندگی شماست ، این است که احساس می‌کنید چندین سال است که یکدیگر را می شناسید. فرض کنید با فردی هستید که دو برابر شما سن دارد یا از ملیت و مذهب دیگری است و به مرور زمان متوجه می‌شوید که این شخص شما را […]

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

آیا می دانید افغانستان ثروتمندترین کشور فقیر دنیا است؟ به همین خاطر در طی دو قرن گذشته همواره افغانستان مورد توجه قدرت های بزرگ منطقه ای قرار داشته است. انگلیس ، شوروی و آمریکا در مقاطع مختلف ، نیم نگاهی به این کشور داشته اند. چرا این سرزمین کوهستانی محصور در خشکی و بدون دسترسی […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاسر
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)