مهم ترین راز پول در آوردن! آموزش نحوه ی صحیح سرمایه گذاری

مهم ترین راز پول در آوردن! آموزش نحوه ی صحیح سرمایه گذاری

این واضح است که اگر بدون سرمایه گذاری ، تا آخر عمر در یک شغل کار کنید و یا کارگر شرکتی باشید ، به پول و آزادی مالی نمیرسید زیرا معاش و حقوق ماهانه شما حتی مصارف تان را نمی تواند تامین کند چه برسد به پس انداز و… اما شانس ها و فرصت های زیادی پیش روی شما قرار دارد که اگر بتوانید از آنها استفاده کنید زندگیتان تغییر خواهد کرد.
درست است که شما در یک خانواده پولدار به دنیا نیامده اید تا با پول بازی کنید و یا توان رفتن در بهترین دانشگاه یا کالج را هم ندارید که در نتیجه فکر میکنید رسیدن به پول و ثروت ، گذشتن از هفتخوان رستم است و این افکار باعث میشود که در نهایت خود را یک آدم بی عرضه و شکست خورده و بپندارید. در چنین حالتی حق با شماست که چنین فکر کنید. زیرا شما به طور حرفه ای در مورد پول و ثروت چیزی نیاموخته اید و چون همیشه مشغول کار برای کس دیگری بوده اید. به همین دلیل من در ادامه چند قاعده اصلی پول را برای شما بازگو خواهم کرد. اگر آنها را رعایت کنید ، شانس زیادی خواهید داشت تا به پول و آزادی مالی برسید.

همچنین ببینید : چرا بعضی ها موفق می شوند؟ آیا باهوش بودن یا خوش شانس بودن دلیل موفقیت است؟

هرچقدر که شغل شما خوب باشد ، باز هم به پول زیاد نخواهید رسید زیرا شما براساس ساعاتی که کار می کنید پول می گیرید و مشکل همین است که شما در هر شبانه روز بیشتر از ۲۴ ساعت وقت ندارید. پس اگر شما تلاش کنید که شغلی با حقوق بیشتر پیدا کنید ، با این حال باز هم درآمد شما محدود خواهد بود. جستجوی یک شغل خوب نمی تواند یک ایده مناسب برای رسیدن به پول و ثروت باشد. این به این معنی نیست که من شما را تشویق به رها کردن شغل تان کنم. منظور من این است که در دراز مدت داشتن یک شغل خوب نمی تواند ایده مناسبی برای رسیدن به پول باشد. پس چه باید کرد؟ پاسخ ساده به این سوال این است که به جای استخدام شدن در شرکت و نهادی ، سعی کنید که کار آفرینی کنید یعنی کاری کنید که دیگران برایتان کار کنند.
برای خیلی از مردم پول یک وسیله جادویی است که می توان با آن هر چیزی را خریداری کرد. اما همه مردم نگاه اینچنینی به پول ندارند زیرا همین پول میتواند مانند افراد ، برای شما شب و روز کار کند تا شما درآمد بیشتری داشته باشید. این امر با این که کمی غیر عقلانی به نظر میرسد ، اما حقیقت دارد. یا به عبارت دیگر استخدام پول به معنای سرمایه گذاری است. حرفی که احتمالاً شما بارها شنیده اید! به همین دلیل است که فاصله بین قشر مرفه و فقیر دائماً در حال افزایش است. زیرا افراد پولدار هر چقدر که پول به دست می آورند ، به همان اندازه سرمایه گذاری می کنند یا به عبارت دیگر پول را برای خود استخدام می کنند. در واقع اکثر افراد پولداری را که شما می شناسید تقریبا از صفر آغاز کرده اند. این افراد همان مقدار پولی را که در دست داشتند را سرمایه گذاری کردهاند که با گذشت زمان و همزمان با افزایش درآمدشان مقدار سرمایه گذاریشان هم افزایش یافته است. یعنی درست همانند راه اندازی و پیشبرد یک کسب و کاری که شما افراد حرفه ای را استخدام می کنید تا یک محصول و خدمتی را تولید و عرضه کنید که در نتیجه آن شما کسب درآمد می کنید. اما در این جا من از کارمندی حرف میزنم که ۲۴ ساعته در خدمت شما هست منظورم پولتان است. معمولاً هنگامی که در مورد سرمایه گذاری حرف میزنند ، ما مفهوم سرمایه گذاری را خرید طلا یا دلار و… تصور میکنیم. زیرا قیمت طلا همواره در حال افزایش است اما مشکل طلا این است که ، این فلز با گذشت زمان هیچ منفعتی به شما نمی دهد یعنی نه وزن آن زیاد میشود و نه حجم آن و یا چیز دیگری تولید میکند. به همین دلیل است که سرمایه گذاری روی طلا نمی تواند یک سرمایه گذاری ایده آل و مناسب باشد. زیرا طلا دارائی پربار یا معلق نیست. اما ما دارای های معلق هم داریم مانند یک کسب و کار کوچک یا یک مغازه معمولاً شما یک مغازه را خریداری می کنید و بر روی آن کار میکنید و در پایان سال هم مالک مغازه هستید و هم صاحب در آمدی که از آن کسب کرده اید! به همین شکل مثال های زیادی از دارایی معلق یا موثر داریم. سرمایه گذاری موثر این است که شما چیزی را میخرید که هم ارزش خود را نگه می دارد و هم درآمدی به شما میدهد. مشکل اصلی این است که هرکسی توان چنین سرمایه گذاری را ندارند. به عنوان مثال راه اندازی یک کسب و کار پول بسیار زیادی نیاز دارد. این مقدار پول را از کجا باید به دست بیاوریم؟ حتی اگر از همین امروز برای یک سال من در خیابان ها بخوابم و هیچ چیزی نخورم وننوشم و تمام درآمد خود را پس انداز کنم ، با آنکه این کار غیر ممکن است ، باز هم نمی توانم در پایان سال با تمام پول های جمع کرده خود ، یک خانه کوچک را در شهر خودم یا در هر کجای ایران خریداری کنم. پس چگونه پول یک کسب و کار یا تجارت را باید پیدا کنید؟
احتمالات در مورد بازار سهام شنیده اید. بازار سهام مکانی است که سهم شرکت های بزرگ در آن خرید و فروش میشود که خوشبختانه از طریق اینترنت همه به آن دسترسی دارند. اول باید بدانید که سهم هر شرکت چیست و چگونه خرید و فروش میشود؟ هنگامی که ارزش شرکتها به میلیونها دلار می رسد ، صاحبان این شرکت ها آن را به قسمت های کوچکی تقسیم میکنند که تقریباً هر کسی قادر به خریداری آن می باشد. خرید یک سهم یعنی شریک شدن به اندازه همان سهم ، در شرکتی که سهم آن را خریداری کرده اید و شرکت مذکور مکلف است که به اندازه همان سهم شما در هر سال به شما از سود شرکت بدهد. هر چقدر که شما سهام بیشتری خریداری کنید ، سهم شما هم از همان شرکت بیشتر خواهد بود. درست است که این کار ساده نیست اما برنامه های آموزشی بسیاری در اینترنت وجود دارد که شما با یاد گرفتن آنها می توانید نحوه کسب و کار در این عرصه را بیاموزید. اگر بدون دانش و بدون دانستن نحوه ی کار بازار سهام در این عرصه پا بگذارید ، خیلی زود ورشکسته خواهید شد.

این مطلب را حتما بخوانید : چگونه بدون پول سرمایه گذاری کنیم؟ چگونه بدون پول میتوان کسب درآمد داشت؟

این یک مثال بسیار خوب برای استخدام پول بود که به طور ۲۴ ساعت برای شما کار می کند. من در اینجا بازار سهام را مثال زدم اما بازار سهام تنها مکان برای سرمایه گذاری نیست شما می توانید با تحقیق در اینترنت ، صدها عرصه دیگر سرمایه گذاری را پیدا کنید.
همیشه تلاش کنید که خود را هیچ موقع وابسته به یک منبع درآمد نکنید. اگر مقداری پول پس انداز کرده اید ، حتماً آن را در جای سرمایه گذاری کنید و منبع درآمد دومی به دست بیاورید. هنگامی که این کار را بکنید ، به طور خودکار به دنبال منبع سوم و چهارم خواهید گشت و اگر قصد سرمایه گذاری داشتید ، حتما بر روی دارایی های معلق و موثر سرمایه گذاری کنید.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

قوانین رسیدن به موفقیت از نظر سیلوستر استالونه - راه موفقیت

قوانین رسیدن به موفقیت از نظر سیلوستر استالونه – راه موفقیت

سیلوستر گاردنز اِستالون یک بازیگر، کارگردان و نویسندهٔ آمریکایی و برنده جایزه گلدن گلوب است. در ادامه قوانین و راه موفقیت از نظر سیلوستر استالونه را با هم بررسی می کنیم. 1- نه به معنی بله : در سفر خود در راه موفقیت با افراد زیادی مواجه می شوید که به شما نه می گویند. […]

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

وجود برخی افراد به مهمانی ها زندگی می بخشد و جدا شدن از آنها سخت است. وجود آنها در اطرافتان موجب لذت بخش تر شدن فضا می شود. آنها جذابیتی ذاتی دارند که نمی‌توان از دوست داشتن آنها در رفت و مقاومت کرد. اما چرا؟ ما برخی از این عادات را متوجه شدیم که در […]

افزایش اعتماد به نفس - عبارات تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس – عبارات تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس

30 عبارت تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس با این 30 عبارت تاکیدی قادر خواهید بود اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و می توانید با اعتماد به نفس بیشتری زندگی کنید. این عبارات تاکیدی به شما کمک می کنند که روز خود را مثبت تر و همچنین روز خود را با راحتی […]

جذب پول و ثروت - عبارات تاکیدی مثبت برای ثروتمند شدن - کافیست امتحان کنید!

جذب پول و ثروت – عبارات تاکیدی مثبت برای ثروتمند شدن – کافیست امتحان کنید!

با این 30 عبارت تاکیدی قادر خواهید بود جذب پول و ثروت کنید و می توانید در رفاه بیشتری زندگی کنید. این عبارات تاکیدی به شما کمک می کنند که روز خود را مثبت تر و همچنین روز خود را با راحتی و آرامش بیشتری سپری کنید. شما می توانید این عبارت‌های تاثیرگذار را برای […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)