فناوری هایی که باید با آنها خداحافظی کنید زیرا در آینده وجود نخواهند داشت!!!

فناوری هایی که باید با آنها خداحافظی کنید زیرا در آینده وجود نخواهند داشت!!!

فناوری همواره در حال پیشرفت و تغییر است حتی بدون آنکه ما متوجه شویم. بسیاری از وسایلی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند ، امروزه دیگر استفاده نمی شود. مثلا امروزه دیگر ضبط ها در منازل دیده نمی شوند و یا رادیو های بزرگ! در همین حال برخی از فناوری هایی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند ، احتمالا در ۲۰ سال آینده وجود نخواهند داشت. در ادامه برخی از آنها را معرفی خواهم کرد.
ریموت کنترل تلویزیون : ریموت های تلویزیون هنگامی که به بازار آمدند ، انقلابی را در میان افرادی که ساعت ها وقت شان را صرف تماشای برنامههای تلویزیونی میکردند برپا کرند. اما امروزه با پیشرفت فناوری و اتصال دستگاه ها توسط بلوتوث و وای فای ، تقریبا همه چیز را میشود با موبایل یا صدای خود کنترل کرد. به عنوان مثال با به بازار آمدن گوگل هوم ، آمازون ، الکسا و… شما نه تنها که تلویزیونهای خود را میتوانید کنترل کنید ، بلکه می توانید روشن و خاموش کردن و تغییر رنگ دادن چراغ اتاق و وسایل آشپزخانه را هم توسط صدای خود کنترل کنید. حال تصور کنید که تا ۲۰ سال دیگر این فناوری چقدر پیشرفت خواهد کرد و احتمالاً شما با نصب یک دستگاه دستیار مانند گوگل هوم ، شاید تمام وسایل اتاق یا در کل منزل خود را از راه دور توسط صدای خود کنترل کنید.
کارت های اعتباری : اولین کارت اعتباری در سال ۱۹۵۰ اختراع شد که در آن زمان تنها برای خریداری غذا در رستوران ها و مراکز سرگرمی استفاده می شد. از آن زمان تا حال تقریباً ۷۰ سال گذشته است. اکنون برند های زنجیره ای مانند استارمکس و و مک دونالد از فناوری استفاده می کنند که شما با گوشی های هوشمند تان می توانید پول آنها را بپردازید. در عین حال شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ در گوشی های خود سیستم را فعالی ساخته اند که دیگر شما نیاز به حمل کارت های اعتباری ندارید و شاید تا ۲۰ سال دیگر هیچ کسی نیاز به حمل کارت های اعتباری مانند مستر کارت ، ویزا کارت و کارت های اعتباری بانک های محلی را داشته باشد.
کلید های آهنی : فناوری که به شکل کامل جایگزین کلید های فلزی شود ، در حال حاضر وجود دارد و زمان کمی باقی مانده است که این کلیدهای فلزی به طور کامل از بین بروند. خودروهای جدید تنها با فشار دادن یک دکمه روشن می شوند و با فشار دادن دکمه دیگری قفل یا باز می شوند. حال تصور کنید که تا ۲۰ سال دیگر ، تنها با فشار دادن یک دکمه مجازی در گوشی موبایل خود ، قفل یک ساختمان بزرگ را هم باز کنید یا بسته کنید و شاید هم توسط صدای خود آن را باز و بسته کنید.
سی دی ها : این زیاد تعجب برانگیز نیست زیرا با آغاز سال ۲۰۰۰ نوارها یا کاست ها ، جای خود را به سی دی ها دادند و حال هم این سی دی ها و دی وی دی ها جای خود را به فلش درایو ها و کارت های حافظه داده اند زیرا این دستگاه ها بسیار کوچک تر از سی دی و دی وی دی هستند و قدرت نگهداری اطلاعات بیشتری را دارند. در همین حال سرویس های مجازی دیگر مانند کلود استورج یا حافظه ابری نیز به سرعت در حال رشد هستند. با این حال دیگر کسی نیاز به حمل یک دستگاه فیزیکی که اطلاعات را منتقل میکند نخواهد داشت. تا ۲۰ سال آینده احتمالاً هیچ سی دی یا دی وی دی یا فلش درایو و سایر وسایل فیزیکی انتقال اطلاعات تولید و عرضه نخواهند شد.
شارژ کردن گوشی ها با سیم : تقریباً تمام دستگاه های دیجیتالی به یک منبع انرژی یا تغذیه نیاز دارند تا کار کنند که در واقع همان برق است. برق به شکل دی سی وارد دستگاه ها شده و دستگاه ها را فعال میکند. به همین شکل باتری های گوشی های هوشمند هم به برق نیاز دارند تا شارژ شوند. یکی از بزرگترین دغدغه های سازندههای گوشی این است که چطور باطری بزرگتر را در گوشی ها جای دهند تا توسط آن بتوانند عمر و کارایی باتری ها را بیشتر کنند یا توسط این باتری ها گوشی ها را توسط مدت طولانی تری روشن نگه دارند. در همین حین تکنولوژی وایرلس شارژینگ یا شارژ گوشی توسط دستگاه های بیسیم کم کم در حال عمومی شدن است. این دستگاه ها به گونه ای هستند که شما گوشی تان را بر روی آنها می گذارید و بدون وصل کردن سیم شارژر ، گوشی شما شارژ می شود. اما شرکت های فعال در عرصه فناوری به آن اکتفا نکرده و سعی دارند تکنولوژی را توسعه دهند به نحوی که گوشی ها توسط امواج رادیویی و وای فای شارژ شوند. با عرضه این فناوری ، دیگر هیچ کسی از شارژر استفاده نخواهد کرد.

همچنین ببینید : چرا نباید از شبکه های اجتماعی استفاده کنیم؟ چرا نباید از اینستاگرام استفاده کنیم؟

برج ها و دکل های مخابراتی : هر قدر فناوری توسعه می یابد ، به همان اندازه ابزارهای بزرگ فیزیکی ، جای خود را خالی میکنند در نتیجه کار یا فعالیت بیشتر و در مکانی کوچکتر و حتی توسط یک کامپیوتر قابل انجام خواهد شد. اگر شما به خاطر داشته باشید دکل ها و آنتن های مخابراتی در گذشته بسیار بزرگتر بودند اما با به کارگیری فناوری جدید این دکل ها رفته رفته کوچکتر شدند. در آیندهای نزدیک این دکلها وجود فیزیکی نخواهند داشت. شرکتهای مانند فیسبوک و گوگل در تلاش هستند تا اینترنت را از طریق ماهواره در مناطق محروم جهان عرضه کنند. وقتی که اینترنت میتواند توسط ماهواره عرضه شود ، آیا ممکن نیست که سیگنالهای مخابراتی هم توسط همین ماهواره ها عرضه شوند! در آینده های نزدیک شاید این فناوری اختراع شود و شرکتهای عرضه کننده خدمات مخابراتی ، دیگر نیاز به نصب دکل ها نخواهند داشت.
سینما : شور و هیجان خانواده ها برای رفتن به سینما ، آهسته آهسته در حال به پایان رسیدن است. این فرایند از زمانی که تلویزیون اختراع شود آغاز شده است زیرا مردم به راحتی میتوانستند برنامه های تلویزیونی و فیلم ها و سریال ها را در خانه خود تماشا کنند. هرچند که در حال حاضر مردم برای رفتن به سینما و تماشای فیلم های دلخواه شان تمایل دارند اما و فناوری هم در حال انجام دادن کار خودش هست. برای مثال سایت نت فلیکس تقریباً امکان مشاهده ی تمام فیلم ها را در مقابل یک مقدار حق اشتراک ماهانه به شما میدهد. به همین شکل شما می توانید تازه ترین فیلم ها را حتی ارزان تر از قیمت بلیط سینما و به صورت آنلاین خریداری کرده و در تلویزیون یا لپ تاپ و یا تبلت خود تماشا کنید.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

وجود برخی افراد به مهمانی ها زندگی می بخشد و جدا شدن از آنها سخت است. وجود آنها در اطرافتان موجب لذت بخش تر شدن فضا می شود. آنها جذابیتی ذاتی دارند که نمی‌توان از دوست داشتن آنها در رفت و مقاومت کرد. اما چرا؟ ما برخی از این عادات را متوجه شدیم که در […]

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

یکی از علائم بارز این که طرف مقابلتان همان شریک زندگی شماست ، این است که احساس می‌کنید چندین سال است که یکدیگر را می شناسید. فرض کنید با فردی هستید که دو برابر شما سن دارد یا از ملیت و مذهب دیگری است و به مرور زمان متوجه می‌شوید که این شخص شما را […]

جهان های موازی چیست ؟ آیا چند جهانی از لحاظ علمی قابل اثبات است؟

جهان های موازی چیست ؟ آیا چند جهانی از لحاظ علمی قابل اثبات است؟

همه ایده ی جهان های موازی و چند جهانی را دوست دارند. شاید هم این علاقه به دنیای ایده آلی باشد که در آن شانس دومی داریم و همه چیز متفاوت است. اما آیا واقعا دنیا جایی برای چنین انتظاری دارد؟ منظورم این است که اگه جهان تمام چیزی است که وجود دارد ، نمی […]

تاثیرات ماه کامل بر روی انسان ها و موجودات زنده کره زمین

تاثیرات ماه کامل بر روی انسان ها و موجودات زنده کره زمین

بدون شک ماه تأثیر عاطفی بر روی ما دارد. شاید به ‌نظر عجیب و غریب می‌آید اما ماه کامل و نور مهتاب بر فعل و انفعالات درون بدن ما نیز تاثیر گذار است. طبق بررسی کارشناسان ، ماه بر روی سلامت ما تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه چند تا از تاثیرات نور ماه بر روی […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)