شباهت ها و تفاوت های دو بازیکن برتر فوتبال مسی و رونالدو!

شباهت ها و تفاوت های دو بازیکن برتر فوتبال مسی و رونالدو!

رونالدو و مسی دو بازیکن برتر و پرهیجان دنیای فوتبال هستند. این دو بازیکن صدها هوادار دارند که به نظر هوادارانشان این دو بازیکن هیچ شباهتی با هم ندارند. در ادامه ۵ شباهت و ۵ تفاوت این دو بازیکن را به شما خواهم گفت.
حمایت مالی یا اسپانسر شیپ: چنان چه می دانید مسی و رونالدو ، به همان اندازه که در زمین فوتبال شهرت جهانی دارند ، در شبکه های اجتماعی هم شهرت دارند. آنها از گذاشتن تبلیغ در حساب های خود و در شبکه های اجتماعی پول میگیرند و باید گفت که تقاضا برای ظاهر شدن این دو ستاره فوتبال در تبلیغات بسیار بالا است. بنا بر گزارش ها رونالدو از تبلیغات در شبکه های اجتماعی و سایر انواع تبلیغات حدود یک میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. از طرف دیگر مسی هم از تبلیغات پول زیادی هم به دست می آورد. به طوری که شرکت آدیداس برای مسی سالانه ۱۰ میلیون دلار می پردازد. همچنین این بازیکن از شبکههای اجتماعی هم سالانه ۱۰ میلیون دلار درآمد کسب میکند.
تعداد گل ها : یکی از مهمترین و بحث برانگیز ترین ویژگی های یک بازیکن ، تعداد گلهای به ثمر رسانده است. یکی از دلایل محبوبیت شهرت رونالدو و مسی هم همین تعداد گل های آنهاست. مجموعه تمام گل های مسی در طول دوران فوتبال حرفه ای اش چه در باشگاه بارسلونا و تیم ملی آرژانتین ۶۱۷ گل است در حالی که تعداد تمام گل های رونالدو چه 658 تا است که مجموع تعداد گلهای دو بازیکن ۱۲۷۵ تا میشود که بدون شک این تغییر خواهد کرد.

همچنین ببینید : جام جهانی فوتبال و اتفاقات غیر عادی آن. عجیب ترین اتفاقات جام جهانی

هر دو پدر هستند: این را هم میتوان یکی از شباهت های مسی و رونالدو دانست. یعنی هر دو پدر چند کودک هستند که فرزندان خود را هم زیاد دوست دارند. رونالدو ۴ فرزند و مسی 3 فرزند دارد و جالب است بدانید که یکی از پسرهای رونالدو و یکی از پسرهای مسی اسمشان متیو است. متیوی مسی در سال ۲۰۱۵ و متیو رونالدو در سال ۲۰۱۷ به دنیا آمد.
هر دو کاپیتان تیم ملی شان هستند : این هم یکی دیگر از شباهت های مسی و رونالدو در دنیای حرفه ای فوتبال است. رونالدو و مسی در تیم های ملی شان نه تنها که وظیفه کاپیتانی را به عهده دارند بلکه در مورد انتخاب بازیکنان تیم ملی هم نقش دارند و باید گفت که پس از رفتن اینیستا از باشگاه بارسلونا ، کاپیتان اولین تیم مسی است در حالی که رونالدو به تازگی راهی باشگاه یوونتوس شده است و به نظر می رسد که به این زودی ها او کاپیتان باشگاه یوونتوس شود.
تقلب مالیاتی : پرداخت مالیات در تمام کشورها به جز کشورهایی که رهبران فاسد دارند الزامی است و مهم نیست که شما یک آدم بسیار مشهور باشید یا یک شخص عادی در هر صورت شما مجبور به پرداخت مالیات هستید. یکی از عجیب ترین شباهت های رونالدو و مسی این است که هر دوی آنها متهم به فرار مالیاتی شدند. در سالهای گذشته فرار مالیاتی مسی و رونالدو یکی از بحث برانگیز ترین خبرها در رسانه های اروپایی بوده است. در سال ۲۰۱۷ مسی به جرم فرار مالیاتی ۵ میلیون دلار جریمه شد و همین امسال رونالدو هم به همین جرم متهم شد و ۲۱ میلیون جریمه شد.
روابط عاشقانه : بانکه هر دو بازیکن پدر چند فرزند هستند اما در ایجاد رابطه عاشقانه با هم کمی متفاوت هستند. به عنوان مثال مسی از کودکی با همسرش رابطه داشته و سرانجام با او ازدواج کرد و این خانم مادر هر سه فرزند مسی است از سوی دیگر رونالدو با چندین خانم رابطه داشته است و آخرین خانمی که با وی رابطه داشته است مادر کوچکترین فرزند او می باشد. گفته میشود که با او نامزد شده است و قرار است ازدواج کند.
سبک بازی : هرچند که این دو اسطوره از لحاظ تعداد گلهای ملی و باشگاهی شان شباهتهایی دارند اما سبک بازی آنها کاملاً متفاوت است. این به این معنی نیست که یکی بر دیگری برتری دار.د برای مثال پایه حرفه ای مسی چپ است و بیشتر با این پا شوت میزند در حالی که پای حرفه ای رونالدو راست است. این را همه می دانیم که : رونالدو نه تنها از تمام بازیکنان فوتبال بلکه از برخی از بازیکنان بسکتبال هم بیشتر می پرد. اما مسی بیشتر دریبل می زند و به راحتی می تواند در چندین بازیکن حریف عبور کند.
خالکوبی یا تاتو : با یک نگاه ساده به بدن مسی شما می توانید خالکوبی های این بازیکن را ببینید. خالکوبی چیز خیلی معمولی در بدن ورزشکاران یا اشخاص مشهور است اما هنگامی که به بدن رونالدو نگاه می کنید شما حتی در بدن وی به اندازه یک نقطه هم خالکوبی نمی بینید زیرا او به شکل منظم خون اهدا می کند و اگر در بدن خود خالکوبی داشته باشد ممکن است تاثیرات منفی بر این عمل خیرخواهانه اش وارد شود.
روحیه تیمی : از تفاوت های دیگر رونالدو و مسی رابطه آنها با هم تیمی ها و مربیان شان است. بر طبق پژوهشهای کارشناسان رونالدو چه در باشگاه و چه در تیم ملی با هم تیمی هایش رابطه خوبی دارد و به آنها کمک می کند اما مسی این کار را نمیکند. در گذشته هم شواهدی وجود داشته است که مسی تمایل چندانی به ارسال پاس به همتیمیهایش نداشته است و بیشتر تلاش میکند که دیگران به او پاس دهند تا خودش گل بزند. این مورد در تیم ملی آرژانتین و در جایی که مسی با هموطنانش بازی می کند به خوبی ثابت شده است.
مهارت : این مورد هم یکی از موارد بحث برانگیز میان مسی و رونالدو است. ما همه می دانیم که رونالدو از کودکی سخت کوش پرتلاش و جاه طلب بوده است ولی از طرف دیگر مسی زیاد تلاش نمیکند اما این به این معنی نیست که او بازیکن بدی است. مسی سرشار از استعداد است اما بسیاری از مردم استعداد وی را طبیعی می دانند. رونالدو شاید به اندازه مسی استعداد طبیعی نداشته باشد اما او سخت کوشش و تمرین میکند و حس جاهطلبی زیادی دارد.
نهایتا هر دوی این بازیکنان از جمله بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال هستند. شاید ما و شما خوشبخت هستیم که در عصر بازی این دو عجوبه ی فوتبال زندگی میکنیم و از بازی های خیره کننده آن ها لذت می بریم.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

مختصری در مورد لوئیس ال هی و معرفی آثار برچسته ی وی

معرفی لوئیس ال هی و برجسته ترین آثار برجسته ی او

لوئیس یک نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. او بنیانگذار خانه ی hey و نویسنده ی کتاب پرفروش شفای زندگی در سال ۱۹۸۴ است. کتاب های او در زمینه های تفکر نو و درمان جسم و جان ، از شهرت جهانی برخوردارند. لوئیس در روز ۳۰ آگوست ۲۰۱۷ فوت کرد. دنیا و آدم هایش در […]

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

آیا می دانید افغانستان ثروتمندترین کشور فقیر دنیا است؟ به همین خاطر در طی دو قرن گذشته همواره افغانستان مورد توجه قدرت های بزرگ منطقه ای قرار داشته است. انگلیس ، شوروی و آمریکا در مقاطع مختلف ، نیم نگاهی به این کشور داشته اند. چرا این سرزمین کوهستانی محصور در خشکی و بدون دسترسی […]

ترور هایی که جریان تاریخ را عوض کرد! بزرگترین ترور های جهان!

ترور هایی که جریان تاریخ را عوض کرد! بزرگترین ترور های جهان!

10- ابراهام لینکن یکی از رئیس جمهور های تاثیر گذار آمریکا : وی در سال ۱۸۰9 به دنیا آمد و در سال ۱۸۶۵ وقتی که در حال تماشای یک تئاتر بود ، توسط جان ویک به قتل رسید. 9- لرد لوئیس مونباتن از خانواده سلطنتی بریتانیا و پسر عموی دوم ملکه الیزابت : او متولد […]

چه طور جذاب تر باشیم! چیزهای ناچیز و کوچکی که جذابیت شما را کم می کنند

چه طور جذاب تر باشیم! چیزهای ناچیز و کوچکی که جذابیت شما را کم می کنند!

آیا می دانید که چه چیزهایی ظاهر ما را غیر جذاب و زشت می کند؟ به گفته ی طراحان مد سادگی ، سلیقه ی خوب و آراستگی اصول خوش لباس بودن هستند و نیازی به هزینه ندارند. معمولا سومین اصل فراموش می شود و فراموشی این اصل می تواند دلیل تخریب دو اصل دیگر باشد. […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)