چرا بعضی ها موفق می شوند؟ آیا باهوش بودن یا خوش شانس بودن دلیل موفقیت است؟

چرا بعضی ها موفق می شوند؟ آیا باهوش بودن یا خوش شانس بودن دلیل موفقیت است؟

ریچارد سنت جان که بیش از یک دهه از عمرش را به مطالعه و تحلیل و بررسی داستان های زندگی افراد موفق پرداخته است بر این باور است که انسان های موفق ویژگی مشترکی دارند که باعث می شود در هر کاری موفق شوند.
ریچارد 10 سال از عمرش را به فرایند مصاحبه با بیش 500 فرد موفق در حوزههای مختلف اختصاص داد وی در ابتدا دلایل موفقیت این افراد را از آنها جویا می شد و سپس با بررسی و تحلیل پاسخ های آنها به این شش ویژگی زیر رسید:
1- اشتیاق و انگیزه برای رسیدن به هر چیزی: نخستین عامل موفقیت هر فردی اشتیاق است. خیلی از انسان های موفق این اشتیاق را عامل انگیزه بخش و هدایتگر خود برای رسیدن به موفقیت میدانند. اگر در زندگی کاری را می خواهید انجام دهید سعی کنید به آن عشق بورزید که این خود انگیزه و عامل مهمی برای رسیدن به موفقیت است. سعی کنید که هدف شما فقط کسب درآمد نباشد زیرا که نمی تواند باعث ایجاد انگیزه بلندمدتی شود و مهم است که بدانید اگر کاری را با انگیزه انجام دهید ، پول و درآمد خود به خود به سمت شما خواهد آمد.
2- تمرکز بر روی یک هدف : پس از تعیین هدف بر روی هدفشان متمرکز میشوند به چارت در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که به انسان برای موفق شدن تنها باید بر روی یک هدف تمرکز کند.

همچنین ببینید : برای رسیدن به موفقیت ، باید متفاوت باشید!

3- تلاش مداوم: برای موفق شدن نیاز به تلاش و کوشش مداوم است. یکی از ویژگی های مشترک انسان های موفق این است که در کنار انتخاب هدف ، تلاش برای ارتقای مهارت را راز موفقیت خود می دانند.
4- اراده بالا: برای رسیدن به موفقیت هر شخصی به اراده ی بالایی نیاز دارد. افراد موفق با اراده قوی خود ، اعتماد به نفس را در خود به وجود می آورند و در مسیر شان خود را از تردید و خجالت رها می کنند. افرادی که نسبت به خود و تواناییهایشان دچار شک و تردید باشند ، هرگز در کارهایشان موفق نخواهند شد. اراده قوی باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس در انسان می شود و باعث می شود که انسان مصمم تر باشد.
5- خدمت کردن به دیگران: خدمت کردن به دیگران عامل مهمی در رسیدن به موفقیت است. تمام انسان های موفق سعی کردند که در کار و مسیر شان به دیگران خدمت کنند و خدمات ارزشمندی را به بفیه ارائه دهند. سعی کنید که خدمت کردن به دیگران را سرلوحه زندگی خود قرار دهید.

این مطلب را حتما بخوانید : موفقیت در ۳۰ روز

6- روحیه شکست ناپذیری: شما باید برای رسیدن به موفقیت در برابر شکست قوی باشید و به هیچ وجه روحیه خود را نبازید. انسان های موفق می توانند همیشه در برابر ناملایمات ، انتقاد ها و فشارها و…. مقاومت کنند و این ویژگی باعث می شود که آنها به فردی موفق تبدیل شوند. به خود و اطمینان و باور داشته باشید و این چند ویژگی را برای رسیدن به موفقیت در زندگی تان در نظر داشته باشید و فراموش نکنید که موفقیت در درون شماست و تنها زمانی شما میتوانید موفق شوید که دارای درونی موفق باشید.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

قوانین رسیدن به موفقیت از نظر سیلوستر استالونه - راه موفقیت

قوانین رسیدن به موفقیت از نظر سیلوستر استالونه – راه موفقیت

سیلوستر گاردنز اِستالون یک بازیگر، کارگردان و نویسندهٔ آمریکایی و برنده جایزه گلدن گلوب است. در ادامه قوانین و راه موفقیت از نظر سیلوستر استالونه را با هم بررسی می کنیم. 1- نه به معنی بله : در سفر خود در راه موفقیت با افراد زیادی مواجه می شوید که به شما نه می گویند. […]

افزایش اعتماد به نفس - عبارات تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس – عبارات تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس

30 عبارت تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس با این 30 عبارت تاکیدی قادر خواهید بود اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و می توانید با اعتماد به نفس بیشتری زندگی کنید. این عبارات تاکیدی به شما کمک می کنند که روز خود را مثبت تر و همچنین روز خود را با راحتی […]

قوانین رسیدن به موفقیت از نظر لوئیس (louise lynn hay) - قانون موفقیت

قوانین رسیدن به موفقیت از نظر لوئیس (louise lynn hay) – قانون موفقیت

قانون موفقیت شماره یک – خود را دوست داشته باشید : مهمترین چیز اینه که خودتون رو دوست داشته باشید ، بعد از اون همه چیز جریان پیدا میکنه. همه چیز شگفت انگیز میشه. منظور من غرور و خودپسندی نیست چون که این عشق نیست. این تنها یک نوع ترسه ، ترس همیشگی. من در […]

چیزهایی که فقط والدین پولدار به فرزندان خود می آموزند!

چیزهایی که فقط والدین پولدار به فرزندان خود می آموزند!

همان طور که می دانید میان افراد فقیر و ثروتمند تفاوتهای زیادی وجود دارد. از طرز نگاه آن ها به زندگی گرفته تا آموزش و پرورش و کسب و کار و حتی نحوه تربیت و بزرگ کردن فرزندان شان! در ادامه چیزی هایی را که والدین پولدار به فرزندانشان آموزش می دهند اما بقیه مردم […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)