درآمد نجومی ورزش بوکس ! پردرآمدترین مشت زن های جهان!

درآمد نجومی ورزش بوکس ! پردرآمدترین مشت زن های جهان!

جای تعجب نیست که ورزش بوکس یا مشت زنی یکی از مشهور ترین و محبوب ترین ورزش ها در جهان است. مشت زنی ترکیبی از چندین ورزش رزمی است. با این که بسیار خطرناک است اما در عین حال جذابیت های خودش را هم دارد. از نظر خیلی ها این رشته ورزشی بسیار خشن و خشونت آمیز است اما چنین نیست ، این رشته ورزشی مانند هر ورزش دیگر قوانین و قواعد و نظم و انضباط خودش را دارد. قوانین بوکس بیشتر شبیه قوانین کشتی است. این رشته ورزشی برای برخی از بوکس زن های مشهور درآمدهای نجومی را هم به بار آورده است که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهید شد.

همچنین ببینید : جام جهانی فوتبال و اتفاقات غیر عادی آن

امیر خان: ثروت خالص سی میلیون دلار. او یک بوکسور بریتانیایی پاکستانی الاصل است که در جایگاه دهمین و پردرآمدترین بوکسور جهان وجود دارد. او از سن ۱۱ سالگی ورزش بوکس را دنبال کرده است و قبل از رسیدن به رده حرفه ای سه بار جایزه مقام نخست را در رده های سنی زیر ۱۸ سال نیز کسب کرده است. امیرخان در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ قهرمان جهان در رشته کشتی سبک وزن نیز بود. پس از آن ، تنها رشته بوکس را انتخاب کرد و تاکنون در این رشته فعال بوده است. ثروت خالصی که امیر خوان تنها از ورزش بوکس به دست آورده است حدود ۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.
برنارد هاپکنیز: ثروت خالص ۴۰ میلیون دلار. او یک بوکسور آمریکایی است که به عنوان بهترین بوکسور جهان در رده ی وزن متوسط شناخته میشود. او از سال ۱۹۸۸ مشت زنی می کند. او هنگامی که قهرمان فدراسیون آی بی اف در رده وزن متوسط شد ، برای ۲۰ پاره پیدرپی از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد که همزمان به یکی از پردرآمدترین بوکسورهای جهان نیز مبدل شد.
ویتالی کلیچکو: ثروت خالص ۸۰ میلیون دلار. او متولد سال ۱۹۷۱ در قرقیزستان و در زمان اتحاد جماهیر شوروی است. قهرمان سابق wto در رده سنگین وزن جهان است وی پس از بازنشستگی در ورزش بوکس به فعالیتهای سیاسی روی آورده است. وی در خال خاضر شهردار شهر کی یف در اوکراین نیز میباشد. او سه بار قهرمان بوکس در رده سنگین وزن جهان شد و در حال حاضر ۸۰ میلیون دلار ثروت دارد.
محمد علی کلی: ثروت خالص ۸۵ میلیون دلار. بدون شک محمد علی کلی یکی از مشهور ترین و موفق ترین بوکسورهای تاریخ می باشد که همه تقریبا او را می شناسند . او بوکس را از سن ۱۲ سالگی آغاز کرد و سه بار هم قهرمان سنگین وزن جهان شده است. محمد علی مدال طلا را در رده های وزن سبک و سنگین جهان کسب کرده است. این مرد افسانه ای آمریکایی در سال ۲۰۱۶ و در سن ۷۴ سالگی درگذشت. رسانهها ثروت خالص وی را در حدود ۸۵ میلیون دلار اعلام کردند.
شوگار ری لیونارد: ثروت خالص ۱۲۰ میلیارد دلار. این بوکسور سابق آمریکایی در سال ۱۹۶۹ به این رشته ورزشی روی آورد. او به عنوان یکی از بهترین مشت زنان تاریخ نیز شناخته میشود و در بازیهای المپیک تابستانی سال ۱۹۷۶ ، مدال طلا در وزن 63.5 کیلوگرم را نیز به دست آورد. وی قبل از بازنشستگی به عنوان یکی از پردرآمدترین بوکسورهای جهان نیز شناخته می شد. او پس از بازنشستگی به هنر سینما روی آورده است و در فیلم مشت زن به ایفای نقش پرداخته است. ثروت خالص او در حال حاضر ۱۲۰ میلیون دلار می باشد.
لینوکس لویس: ثروت خالص ۱۴۰ میلیون دلار. او بوکسور سابق کانادایی است که از سال 1989 تا 2003 مشت زنی می کرد. وی در این مدت در کنار شهرت و محبوبیت جهانی ، ثروتی بالغ بر ۱۴۰ میلیون دلار را هم کسب کرد. او در چندین رده وزنی قهرمان شده است و در بیست و یک مسابقه هم از عنوان قهرمانی دفاع کرده است.
معنی پکی یاو: ثروت خالص ۱۹۰ میلیون دلار. در میان پولدارترین مشت زنان جهان او از کشور فیلیپین با ثروت ۱۹۰ میلیون دلار در جایگاه چهارم قرار دارد. او در سن ۱۴ سالگی به دلیل فقر شدید اقتصادی ، به ورزش مشت زنی روی آورده بود که همین ورزش او را صاحب بیش از ۱۹۰ میلیون ثروت کرده است. او هم اکنون در عرصه های مدلینگ موسیقی و سیاست نیز فعالیت می کند.
اسکار دیلا هویا: ثروت خالص ۲۰۰ میلیون دلار. او به نام پسرطلایی نیز مشهور است. او آمریکایی می باشد و از سال ۱۹۸۵ در عرصه ورزش بوکس به طور مستمر فعالیت می کرده است. او پس از نمایندگی ایالات متحده آمریکا در بازیهای المپیک تابستانی سال ۱۹۹۲ ، به یکی از پردرآمدترین مشت زنان جهان تبدیل شد و پس از آن چندین عنوان قهرمانی را در این عرصه کسب کرده است.
جورج ادوارد فورمن: ثروت خالص ۳۰۰ میلیون دلار. او قهرمان مشت زنی سنگین وزن آمریکایی است که دوبار به جایگاه قهرمانی سنگین وزن جهان رسیده است. او در سن ۴۵ سالگی مایکل مور ۲۶ ساله را شکست داد و با این کار مسن ترین فردی شد که تاکنون به قهرمانی سنگین وزن جهان رسیده است. وی پس از بازنشستگی به تجارت و کارآفرینی روی آورده است که در این عرصه بسیار موفق بوده است.
فلوید می و در: ثروت خالص ۷۰۰ میلیارد دلار. او ثروتمند ترین مشت زن جهان است که احتمالا شما هم وی را می شناسید. او تاکنون در تمام مسابقاتی که شرکت کرده است شکست نخورده است. او در سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۰۷ توسط مجله رینگ به عنوان بهترین مشت زن سال برگزیده شد در کنار شوهرت ، او ثروتی بیش از ۷۰۰ میلیون دلار نیز کسب کرده است.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

مختصری در مورد لوئیس ال هی و معرفی آثار برچسته ی وی

معرفی لوئیس ال هی و برجسته ترین آثار برجسته ی او

لوئیس یک نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. او بنیانگذار خانه ی hey و نویسنده ی کتاب پرفروش شفای زندگی در سال ۱۹۸۴ است. کتاب های او در زمینه های تفکر نو و درمان جسم و جان ، از شهرت جهانی برخوردارند. لوئیس در روز ۳۰ آگوست ۲۰۱۷ فوت کرد. دنیا و آدم هایش در […]

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

آیا می دانید افغانستان ثروتمندترین کشور فقیر دنیا است؟ به همین خاطر در طی دو قرن گذشته همواره افغانستان مورد توجه قدرت های بزرگ منطقه ای قرار داشته است. انگلیس ، شوروی و آمریکا در مقاطع مختلف ، نیم نگاهی به این کشور داشته اند. چرا این سرزمین کوهستانی محصور در خشکی و بدون دسترسی […]

ترور هایی که جریان تاریخ را عوض کرد! بزرگترین ترور های جهان!

ترور هایی که جریان تاریخ را عوض کرد! بزرگترین ترور های جهان!

10- ابراهام لینکن یکی از رئیس جمهور های تاثیر گذار آمریکا : وی در سال ۱۸۰9 به دنیا آمد و در سال ۱۸۶۵ وقتی که در حال تماشای یک تئاتر بود ، توسط جان ویک به قتل رسید. 9- لرد لوئیس مونباتن از خانواده سلطنتی بریتانیا و پسر عموی دوم ملکه الیزابت : او متولد […]

چه طور جذاب تر باشیم! چیزهای ناچیز و کوچکی که جذابیت شما را کم می کنند

چه طور جذاب تر باشیم! چیزهای ناچیز و کوچکی که جذابیت شما را کم می کنند!

آیا می دانید که چه چیزهایی ظاهر ما را غیر جذاب و زشت می کند؟ به گفته ی طراحان مد سادگی ، سلیقه ی خوب و آراستگی اصول خوش لباس بودن هستند و نیازی به هزینه ندارند. معمولا سومین اصل فراموش می شود و فراموشی این اصل می تواند دلیل تخریب دو اصل دیگر باشد. […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)