چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

وجود برخی افراد به مهمانی ها زندگی می بخشد و جدا شدن از آنها سخت است. وجود آنها در اطرافتان موجب لذت بخش تر شدن فضا می شود. آنها جذابیتی ذاتی دارند که نمی‌توان از دوست داشتن آنها در رفت و مقاومت کرد. اما چرا؟ ما برخی از این عادات را متوجه شدیم که در قالب ویژگی افراد جذاب در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

خصوصیات و ویژگی افراد جذاب :

1- شنوندگان خوبی هستند : افراد جذاب خود را در حرفی که طرف مقابل می زند ، غرق می کنند. به دنبال واکنش دادن نیستند و صحبت دیگران را به خاطر این که رشته ی سخن را در دست بگیرند ، یا نظر طرف مقابل را به داستان هایی راجع به خود جلب کنند ، قطع نمی‌کنند.
2- افراد جذاب واضح حرف می زنند : در مورد هر حرفی که می‌زنند قبلا فکر کرده اند و از هر گونه لغات نامفهوم پرهیز می کنند. هدف داشتن جملاتی هدفمند و ضروری است.
3- مشاوره گرفتن از ویژگی افراد جذاب : وقتی نظر کسی رو می پرسید یعنی برای او و عقایدش احترام قائلید و می‌توانید به آنها اطمینان کنید و اغلب دوست دارید که از آنها ایده بگیرید. مشاوره از افراد در زمینه ی تخصصیشان به آنها اعتماد به نفس می‌دهد و این موضوع شما را در چشم آنها به یاد ماندنی خواهد ساخت.
إ4- افراد جذاب با استعداد و قابل اعتماد هستند : مردم به دنبال افرادی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کنند. علاوه بر آن ، هیچ کس کسی که خودش نیست را دوست ندارد.
5- تلفن همراه : برای ایجاد تاثیر مثبت روی افراد ، نه تنها باید گوشی را کنار بگذاریم بلکه بهتر است وانمود کنید که گوشی همراه ندارید. با این رفتار نشان می‌دهید که اهمیت آن ها از گوشی همراهتان بیشتر است. علت اینکه برخی افراد کاریزماتیک و جذاب هستند این است که بودن با آنها حس مهم و جذاب بودن به شما میدهد.
6- در مکالمه با افراد از اسم آن ها استفاده کنید : برای داشتن یک شخصیت کاریزماتیک اسم افراد را به خاطر بسپارید و از آنها استفاده کنید. نام هر شخصی یکی از مهمترین لغات زندگی او محسوب می شود و به زبان آوردن آن ، بار عاطفی بسیار قوی و مثبتی را برای شنونده دارد.
7- افراد جذاب از اسامی استفاده نمی کنند : آنها ممکن است با افراد مشهور در ارتباط باشند ویا آنها را بشناسند اما لزومی نمی بینند در مکالماتشان یا در روابط با دیگران از آن نام ها استفاده کنند. در واقع نام آنها را یدک بکشند! این باعث جذاب تر شدن آنها میشود چرا که نشان دهنده ی این است که آنها اعتماد به نفس و ارزش کافی برای خود قائل هستند که به تنهایی بتوانند روی پای خود بایستند.
8- افراد جذاب از دستاوردهای دیگران تعریف می‌کنند : شنیدن نتایج و دستاوردهایمان و ستایش آنها از جانب دیگران برای همه ی ما خوشایند است و یک نیاز اساسی انسان است. ما عموما این مسئله را به طور غریزی رعایت می‌کنیم. بنابراین اگر می خواهید از دید دیگران فردی جذاب باشیم از آنها تعریف کنید و برای آنها ارزش قایل باشید.
9- از نشانه های غیر کلامی و زبان بدن استفاده کنید : نشانه های غیرکلامی به اندازه ی لغات و کلمات اهمیت دارند. آنها معمولا معانی بیشتری را با خود به همراه دارند. افراد جذاب ، زبان بدن خود را برای برقراری روابط بهتر به کار می‌برند.
10- به دیگران می فهمانند که به آنها ایمان دارند : افراد موفق دیگران را تشویق می کنند و به آنها و توانایی‌هایشان برای غلبه بر هر سختی برای رسیدن به موفقیت اعتماد می‌کنند. با این کار حس خوبی در فرد مقابل ایجاد می کنند و به او اعتماد به نفس بیشتری برای انجام بهتر کارها می‌دهند.
11- افراد جذاب روی خود متمرکز نیستند : جذاب ها معمولا در مکالمات و یا هر چیز دیگری فقط به علایق خود توجه نمیکنند بلکه بیشتر از علایق افراد دیگر سوال می پرسند.
12- افراد جذاب با احترام هستند : با یک پیشخدمتی که شام آنها را برایشان می آورد یا مهمترین شخص خود به طور یکسان رفتار می‌کنند و هیچ‌گاه نباید احساس برتری نسبت به کسی را در وجود خود زنده نگه دارید.
13- افراد جذاب مباحث کوچک را دور میریزند : کلید استفاده ی صحیح از مباحث کوچک در آن نماندن است. این مکالمات برای شناخت ابتدایی افراد استفاده شده و نهایتاً از خاطر می‌روند. تنها مکالمات عمیق به یاد می‌مانند.
14- اهمیت ندارد اگر کمی هم احمق به نظر برسند : از کلیدی ترین موارد جذابیت در هر دو گروه زنان و مردان ، عنصر کلیدی اعتماد به نفس است. اگر جوری میرقصید که هیچ کس نگاه نمی کند ، نشان از اعنماد به نفس برجسته ، احیای حس راحتی بیشتر و خوب بودن خود را به نمایش می گذارید و به دیگران می فهمانید که اگر گاهی شما خودتان و دیگران را بخندانید ، مسئله ای پیش نمی‌آید. مردم به شما احترام بیشتری خواهند گذاشت ، اگر با شما بخندند نه به شما.
15- افراد جذاب سازگارند : جذاب ها خودشان هستند و سعی می کنند در شرایط مختلف رفتار سازگارانه را داشته باشند.

همچنین ببینید : آیا شما خود را یک شخص جذاب می دانید؟ چه طور محبوب و جذاب شوید؟

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

یکی از علائم بارز این که طرف مقابلتان همان شریک زندگی شماست ، این است که احساس می‌کنید چندین سال است که یکدیگر را می شناسید. فرض کنید با فردی هستید که دو برابر شما سن دارد یا از ملیت و مذهب دیگری است و به مرور زمان متوجه می‌شوید که این شخص شما را […]

جهان های موازی چیست ؟ آیا چند جهانی از لحاظ علمی قابل اثبات است؟

جهان های موازی چیست ؟ آیا چند جهانی از لحاظ علمی قابل اثبات است؟

همه ایده ی جهان های موازی و چند جهانی را دوست دارند. شاید هم این علاقه به دنیای ایده آلی باشد که در آن شانس دومی داریم و همه چیز متفاوت است. اما آیا واقعا دنیا جایی برای چنین انتظاری دارد؟ منظورم این است که اگه جهان تمام چیزی است که وجود دارد ، نمی […]

تاثیرات ماه کامل بر روی انسان ها و موجودات زنده کره زمین

تاثیرات ماه کامل بر روی انسان ها و موجودات زنده کره زمین

بدون شک ماه تأثیر عاطفی بر روی ما دارد. شاید به ‌نظر عجیب و غریب می‌آید اما ماه کامل و نور مهتاب بر فعل و انفعالات درون بدن ما نیز تاثیر گذار است. طبق بررسی کارشناسان ، ماه بر روی سلامت ما تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه چند تا از تاثیرات نور ماه بر روی […]

سفر در زمان! آیا سفر در زمان ممکن است؟

سفر در زمان! آیا سفر در زمان ممکن است؟

یکی از آرزوهای بشر سفر در زمان است که بتواند در زمان سفر کند و به گذشته یا به آیند برود. هرچند که شواهد و تئوریهای بسیار زیادی برای سفر در زمان مطرح شده است اما هنوز کسی نمی تواند به یقین روی این موضوع نظر دهد. در ادامه بررسی می کنیم که آیا سفر […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)