چیزهایی که فقط والدین پولدار به فرزندان خود می آموزند!

چیزهایی که فقط والدین پولدار به فرزندان خود می آموزند!

همان طور که می دانید میان افراد فقیر و ثروتمند تفاوتهای زیادی وجود دارد. از طرز نگاه آن ها به زندگی گرفته تا آموزش و پرورش و کسب و کار و حتی نحوه تربیت و بزرگ کردن فرزندان شان! در ادامه چیزی هایی را که والدین پولدار به فرزندانشان آموزش می دهند اما بقیه مردم این کار را نمی کنند را به شما خواهم گفت. این به این معنی نیست که افراد عادی نمی توانند این چنین دروس را به فرزندانشان بیاموزند. شما هم اگر فرزندی دارید یا در آینده میخواهید داشته باشید ، در کنار سایر عرصه های زندگی باید این موارد را حتما به فرزندانتان بیاموزید.
دانستن اینکه پول چگونه کار میکند: این مورد برای شما شاید کمی ساده و ابتدایی به نظر برسد اما بسیاری از مردم هرگز از خود نپرسیده اند که دیگران چگونه کسب درآمد میکنند؟ چرا حقوق من انقدر است؟ چه عواملی تعیین کننده میزان حقوق یا درآمد من هستند؟ چرا مالیات می دهم و چگونه می توانم درآمد و حقوق خود را بالاتر ببرم!!! والدین پولدار برای این گونه موارد اولویت بندی می کنند. آنها در مورد ارزش و اهمیت پول با فرزندانشان صحبت می کنند. این بحث و صحبت ها در مورد ارزش و اهمیت پول برای کودکان در سنین کودکی بسیار مهم است. والدین پولدار چگونگی دخل و خرج را به فرزندانشان آموزش می دهند و فرزندان آنها از همان سنین کودکی می آموزند که به دست آوردن پول نسبت به خرج کردن آن به مراتب سخت تر است. از طرف دیگر والدین فقیر هیچ موقع در مورد پول با فرزندانشان صحبت نمیکند و مقدار درآمد خانواده فقرا برای فرزندانشان برای همیشه یک راز پنهان باقی می ماند. نحوه مصرف پول در این خانوادهها هم هرگز برای فرزندانشان بازگو نمی شود.
تفاوت میان دارایی و بدهی: افراد فقیر هیچگاه نمی دانند که چه چیزی را باید بخرند و چه چیزی را نباید بخرند! آنها هنگامی که مقداری پول را به دست می آورند سریع آن را خرج میکنند و به همین دلیل است که فقر را برای همیشه فقیر می مانند. اما افراد ثروتمند به فکر سرمایه گذاری می افتند. سرمایه گذاری در جای مناسب مثل کاشت دانه ای گندم است که در مدت زمان کوتاهی به یک خوشه گندم مبدل خواهد شد.
دارایی و بدهی چیست؟ دارایی به زبان ساده دارایی چیزی است که برای شما پول می آورد و بدهی چیزیست که پول شما را میگیرد. برای مثال ماشینی که شما سوار می شوید و خانه ای که شما در آن زندگی میکنید نوعی بدهی هستند زیرا آنها برای شما کسب درآمد نمی کنند و همیشه خرجی هم دارند به همین ترتیب لباس جدید شما و تلویزیون و گوشی جدیدتان و همه چیزی که شما بدون فکر کردن خریداری میکنید. افراد ثروتمند برای خرید چیزی فکر می کنند آنها هم مغازه ای لوکس و مجلل خریداری میکنند اما نه برای خودشان بلکه برای اینکه اجاره دهند و یا چیز درآمدزای دیگری می خرند. آنها ماشین و خانه لوکس و مجلل خریداری میکنند اما نه از درآمد مستقیم خود! والدین پولدار به خوبی این مورد را به فرزندانشان میآموزند و به آنها میگویند که هنگامی که پول به دست آوردید قبل از همه دارایی را خریداری کنید که به واسطه آن بتوانید درآمدتان را چند برابر کنید.

همچنین ببینید : مردم ثروتمند و فقیر چگونه فکر می‌کنند؟

چگونه فردی اجتماعی باشید و با دیگران ایجاد رابطه کنید: همه میدانند که با شرایط امروزه ، داشتن روابط اجتماعی و ایجاد رابطه بسیار مهم است. افراد موفق و پولدار فرزندان خود را قبل از سن ۵ سالگی ، به نحوی آموزش می دهند که آنها فردی اجتماعی شوند. تصور کنید اگر فرزند شما اجتماعی باشد ، بچه های دیگر هم خواهان بازی کردن با او هستند اما اگر فرزند شما یک کودک گوشه گیر و درون گرا باشد ، کسی به فکر تعامل و ایجاد رابطه با او نمی شود. این مورد در زندگی ما بسیار مهم است زیرا اگر مردم شما را دوست داشته باشند و از بودن با شما لذت ببرند ، شما خیلی زود رشد خواهید کرد و تمام درها بر روی شما باز خواهد شد. مردم با شما رفتار خوبی خواهند داشت و شما شغل خوبی خواهید یافت.
توقع به نتایج لحظه ای نداشته باشید و فکر رویدادی جادوی را از ذهن خود دور کنید: ما در شرایط زندگی میکنیم که همه چیز با یک گوشی یا کامپیوتر مان در دسترس ما قرار میگیرد. مثلا اگر بخواهیم فیلم نگاه کنیم یا خرید کنیم و غیره از طریق اینترنت این کار را می توانیم انجام دهیم. افراد فقیر توقع دارند که خیلی زود به ثروت و پول برسند و برای رسیدن به پول و ثروت زیاد ، آنها همواره به رویدادی جادوی فکر می کنند. که زندگیشان را تغییر دهد و صاحب پول ثروت زیادی شوند. نکته جالب این است که اگر افراد فقیر به همان شکلی که توقع دارند ، به پول برسند. دانش و فهم آن را ندارند که این پول را چه کند و برای آن هیچ برنامه ای ندارند و نمی دانند که چگونه سرمایه گذاری کنند. اما افراد پولدار این چنین نیستند و به فرزندان خود هم می آموزند که هیچ چیزی در زندگی به شکل تصادفی به دست نمی آید و باید توقع آنی از هر عمل خود نداشته باشد. برای رسیدن به یک زندگی ایدهآل و مطلوب ، آماده اتفاقات عجیب و سفری دور و دراز باشند. والدین فقیر به فرزندان خود می گویند که برای خود یک برنامه یکساله در نظر بگیرید. اما والدین پولدار و فرزندانشان میآموزند که کوتاه ترین برنامه مالی زندگیتان کمتر از ۱۰ سال نباشد.
چگونه عادت های روزانه در خود ایجاد کنید تا در دراز مدت منفعت آنها را به دست آورید: یکی از مهمترین دروسی که شما باید به فرزندانتان بیاموزید این است که چگونه عادتی را در خود ایجاد کنند. عادت ها مهم ترین ارزش ها و صفات انسان ها هستند و این عادت ها هستند که سبب تغییرات مهم در زندگی می شوند. دانشمندان معتقدند که به طور معمولی هر فرد ۲۱ روز وقت نیاز دارد تا عادتی را در خود ایجاد کند. مثلاً اگر شما برای ۲۱ روز و هر روز پنج صفحه کتاب بخوانید ، کتاب خواندن در شما به یک عادت مبدل خواهد شد به همین شکل در شغل و حرفه ای که دارید! اگر شما در هر ۲۱ روز یک چیز جدیدی را بیاموزید ، همان چیز عادت شما خواهد شد که بر زندگی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. والدین پولدار فرزندانشان قبل از همه چیز یاد میدهند که چگونه عاداتی را در خود ایجاد کنند. در حالی که والدین فقیر چنین چیزی را به ندرت به فرزندانشان میآموزند. قدرت خلق عادت در خود یکی از مهمترین ابزارها برای توسعه خود است. افراد پولدار به کودکانشان آموزش می دهند که چگونه عادات خلق ارزش را در خود ایجاد کنند. به یاد داشته باشید : کودکان آنچه را که از کودکی میآموزد و عاداتی را که در کودکی به خود می گیرند ، تا پایان عمر آن عادت ها را به همراه خواهند داشت.

همچنین ببینید : افراد موفق چه عادت هایی دارند و چگونه فکر می کنند

پول ابزار خوبی است : شاید شما هم بارها شنیده باشید که برخی می گویند : پول چرک کف دست است. اگر دقیق فکر کنید افرادی که هرگز به پول و ثروت نرسیدند این حرفها را میزنند در حالی که خودشان ، تلاش های زیادی برای رسیدن به ثروت کردند. فقرا پس از تلاش های زیاد برای رسیدن به ثروت و پول و ناکامی در آن ، پول و ثروت را چیزی بد و منبع شر میدانند و به همین شکل فرزندانشان هم آموزش میدهند که پول چیز خوبی نیست و به آن زیاد فکر نکنید. آنها به فرزندان خود می گویند هنگامی که پولدار شدید ، مشکلات شما هم زیاد خواهد شد و دشمنان شما هم زیادتر خواهند شد. افراد موفق و پولدار بر خلاف این فکر می کنند آنها میدانند که پول ابزار مناسبی است که برای شما یک زندگی خوب و با عزت و خوب به بار می آورد. این هم تا حدی درست است که پول تکه کاغذی بیش نیست! اما همین تکه کاغذ برای ما انسان ها ارزش خلق می کنند. افراد پولدار به فرزندان خود آموزش می دهند که : پول وسیله ای است که میشود با آن بازی کرد و اگر شما خوب بازی کنید برنده خواهید شد و اگر بازیکن خوبی نباشید هر چقدر هم که پول داشته باشید در پایان به زمین خواهید خورد.
به جای خسیس بازی های بی مورد ، درآمد خود را افزایش دهید: یکی از مهمترین درسی که والدین پولدار به فرزندان خود می دهند این است که چطور پول بیشتری به دست بیاورند. همه می دانند که به دست آوردن پول ساده نیست و نیاز به کار زحمت دارد. به همین دلیل والدین پولدار به کودکانشان نخست سخت کوشی و تلاش و کار کردن درست را آموزش میدهند. آنها به کودکانشان یاد میدهند که چطور به جای زدن از چیزهای مورد نیاز خود ؛ درآمد خود را افزایش دهند. از طرف دیگر والدین فقیر همواره به فرزندان خود می آموزند که تا جایی که ممکن است مصرف های خود را کم کنید تا بدهکار نشوید.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

قوانین رسیدن به موفقیت از نظر سیلوستر استالونه - راه موفقیت

قوانین رسیدن به موفقیت از نظر سیلوستر استالونه – راه موفقیت

سیلوستر گاردنز اِستالون یک بازیگر، کارگردان و نویسندهٔ آمریکایی و برنده جایزه گلدن گلوب است. در ادامه قوانین و راه موفقیت از نظر سیلوستر استالونه را با هم بررسی می کنیم. 1- نه به معنی بله : در سفر خود در راه موفقیت با افراد زیادی مواجه می شوید که به شما نه می گویند. […]

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

وجود برخی افراد به مهمانی ها زندگی می بخشد و جدا شدن از آنها سخت است. وجود آنها در اطرافتان موجب لذت بخش تر شدن فضا می شود. آنها جذابیتی ذاتی دارند که نمی‌توان از دوست داشتن آنها در رفت و مقاومت کرد. اما چرا؟ ما برخی از این عادات را متوجه شدیم که در […]

افزایش اعتماد به نفس - عبارات تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس – عبارات تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس

30 عبارت تاکیدی مثبت برای افزایش اعتماد به نفس با این 30 عبارت تاکیدی قادر خواهید بود اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و می توانید با اعتماد به نفس بیشتری زندگی کنید. این عبارات تاکیدی به شما کمک می کنند که روز خود را مثبت تر و همچنین روز خود را با راحتی […]

جذب پول و ثروت - عبارات تاکیدی مثبت برای ثروتمند شدن - کافیست امتحان کنید!

جذب پول و ثروت – عبارات تاکیدی مثبت برای ثروتمند شدن – کافیست امتحان کنید!

با این 30 عبارت تاکیدی قادر خواهید بود جذب پول و ثروت کنید و می توانید در رفاه بیشتری زندگی کنید. این عبارات تاکیدی به شما کمک می کنند که روز خود را مثبت تر و همچنین روز خود را با راحتی و آرامش بیشتری سپری کنید. شما می توانید این عبارت‌های تاثیرگذار را برای […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)