ترور هایی که جریان تاریخ را عوض کرد! بزرگترین ترور های جهان!

ترور هایی که جریان تاریخ را عوض کرد! بزرگترین ترور های جهان!

10- ابراهام لینکن یکی از رئیس جمهور های تاثیر گذار آمریکا : وی در سال ۱۸۰9 به دنیا آمد و در سال ۱۸۶۵ وقتی که در حال تماشای یک تئاتر بود ، توسط جان ویک به قتل رسید.
9- لرد لوئیس مونباتن از خانواده سلطنتی بریتانیا و پسر عموی دوم ملکه الیزابت : او متولد سال ۱۹۰۰ بود. وی در سال ۱۹۷۹ و زمانی که به ایرلند سفر کرده بود توسط اعضای ارتش جمهوری خواه ایرلند و در حالی که یک بمب در قایق او جاسازی کرده بودند ، به قتل رسید.
8- مالکول میکس فعال سیاه پوست و مسلمان حقوق انسانی و مدافع حقوق آفریقایی-آمریکایی : او در سال ۱۹۲۵ به دنیا آمد. او توسط سه نفر از اعضای گروه امت اسلام آمریکا در سال ۱۹۶۵ ترور شد. جالب این است که خود مالکول هم در اوایل یکی از اعضای این گروه اسلامی بوده است.
7- ماهاتما گاندی رهبر سیاسی و معنوی هند : او که ملت هند را در راه رسیدن به آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری می‌کرد ، در سال ۱۸۶۹ به دنیا آمده بود. در سال ۱۹۴۸ یک ناسیونالیست افراطی هندو به نام گوتثه با سه گلوله که پی در پی شلیک شد ، این رهبر معنوی هند را ترور و به قتل رساند.
6- جان لنون خواننده ، ترانه سرا ، موسیقی دان ، شاعر و آهنگساز معروف انگلیسی : او در سال ۱۹۴۰ به دنیا آمد و در سال ۱۹۸۰ وقتی که ۴۰ ساله بود و از استودیوی موسیقی به خانه بازمی‌گشت ، توسط یکی از طرفداران افراطی و دیوانه خود به قتل رسید.
5- جان اف کندی رئیس جمهور سابق امریکا : او متولد سال ۱۹۱۷ بود که در سال ۱۹۶۳ وقتی در سمت رئیس جمهوری آمریکا بود توسط لی هاروی اسوالد ترور شد. هنوز هیچ کس دلیل ترور وی را نمی داند چون قاتل کندی هم چند روز بعد و جلوی دوربین های پخش زنده با تک گلوله ی جک لوئی به قتل رسید. ترور کندی یکی از مرموز ترین ترور هاست.
4- مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی های آفریقایی تبار : او در سال ۱۹۲۹ به دنیا آمد و در سال ۱۹۶۸ توسط جیمز لوری با گلوله ای که به گردن مارتین شلیک شد به قتل رسید.
3- لئون تروتسکی انقلاب بلشویک و متفکر مارکسیست اهل روسیه : او متولد سال ۱۸۷۹ بوده و در سال ۱۹۴۰ توسط رامان مرکادر و به دستور شخص استالین ترور و به قتل رسید.
2- قدیمی ترین ترور تاریخ است که بیشتر از ۲ هزار سال پیش اتفاق افتاده است. سزار که متولد 100 قبل از میلاد مسیح بوده ، در سن ۵۶ سالگی با توتئه ی یک سری از نزدیکانش توسط چند سناتور که با پسر خوانده ی سزار هم دست شده بودند ، با ۲۳ ضربه ی خنجر به قتل رسید و بعد از این ترور جمهوری روم سقوط کرد.

این مطلب را حتما بخوانید : تراژدی ها و جذابیت آنها

1- یک مهم ترین و بدترین ترورهای تاریخ است چون در این ترور فرانس فردی نان که وارث تاج و تخت پادشاهی امپراتوری اتریش-مجارستان بود و در زمان ترور ۵۱ سال داشت توسط گابریل ، یک جدایی طلب اهل بوسنی هرزگوین به قتل رسید و جرقه ی این ترور ، شعله های جنگ جهانی اول را روشن کرد.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

مختصری در مورد لوئیس ال هی و معرفی آثار برچسته ی وی

معرفی لوئیس ال هی و برجسته ترین آثار برجسته ی او

لوئیس یک نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. او بنیانگذار خانه ی hey و نویسنده ی کتاب پرفروش شفای زندگی در سال ۱۹۸۴ است. کتاب های او در زمینه های تفکر نو و درمان جسم و جان ، از شهرت جهانی برخوردارند. لوئیس در روز ۳۰ آگوست ۲۰۱۷ فوت کرد. دنیا و آدم هایش در […]

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

ثروتمندترین کشور فقیر دنیا! ثروت و دارایی های باورنکردنی افغانستان!

آیا می دانید افغانستان ثروتمندترین کشور فقیر دنیا است؟ به همین خاطر در طی دو قرن گذشته همواره افغانستان مورد توجه قدرت های بزرگ منطقه ای قرار داشته است. انگلیس ، شوروی و آمریکا در مقاطع مختلف ، نیم نگاهی به این کشور داشته اند. چرا این سرزمین کوهستانی محصور در خشکی و بدون دسترسی […]

چه طور جذاب تر باشیم! چیزهای ناچیز و کوچکی که جذابیت شما را کم می کنند

چه طور جذاب تر باشیم! چیزهای ناچیز و کوچکی که جذابیت شما را کم می کنند!

آیا می دانید که چه چیزهایی ظاهر ما را غیر جذاب و زشت می کند؟ به گفته ی طراحان مد سادگی ، سلیقه ی خوب و آراستگی اصول خوش لباس بودن هستند و نیازی به هزینه ندارند. معمولا سومین اصل فراموش می شود و فراموشی این اصل می تواند دلیل تخریب دو اصل دیگر باشد. […]

خنجر کشف شده در مقبره فرعون از جنس فلزات زمینی است!

خنجر کشف شده در مقبره فرعون از جنس فلزات زمینی است!

نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد : خنجری که با فرعون توتانخامون به خاک سپرده شده زمینی نیست. در سال ۱۹۲۲ باستان شناسی به نام هواردکارتر در کنار جسد مومیایی شده ی فرعون دو خنجر پیدا کرد که یکی از آنها از جنس طلا بوده و دیدگری از فلزی خارج از این دنیا. همچنین ببینید : دنیای […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)