تاثیرات ماه کامل بر روی انسان ها و موجودات زنده کره زمین

تاثیرات ماه کامل بر روی انسان ها و موجودات زنده کره زمین

بدون شک ماه تأثیر عاطفی بر روی ما دارد. شاید به ‌نظر عجیب و غریب می‌آید اما ماه کامل و نور مهتاب بر فعل و انفعالات درون بدن ما نیز تاثیر گذار است. طبق بررسی کارشناسان ، ماه بر روی سلامت ما تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه چند تا از تاثیرات نور ماه بر روی سلامتی انسان را برای شما خواهم گفت.
کامل شدن ماه و بی خوابی : طبق تحقیقات دانشمندان ، اکثر افراد هنگامی که ماه کامل است قادر نیستند به خواب روند و دچار کم خوابی و یا بی خوابی می شوند و یا روند خوابیدنشان طولانی تر می گردد. همچنین تحقیقات نشان داده که سطح ملاتونین بدن ، زمانی که ما کامل است و روشنایی نور مهتاب زیاد است کاهش می یابد که نهایتا باعث می شود سیگنال‌های خواب سرکوب شوند. ملاتونین هورمونی است که از غده پینه‌آل ترشح شده و در تنظیم چرخه خواب و بیداری بدن دخالت دارد.
تاثیر ماه کامل بر جریان خون در بدن انسان : بی شک کشش گرانشی ماه قوی است. همانطور که می‌دانید نیروی ماه بر جزر و مد موثر است پس منطقی است که این قدرت را هم داشته باشد که مایعات درون بدن ، مانند خون ، مخاط و مایعات مغزی را نیز به جنب و جوش بیشتر وا دارد. محققان دریافتند که ۷۹ درصد از بیمارانی که در زمان کامل بودن ماه تحت عمل جراحی قلب قرار می‌گیرند ، بیش از دیگران دچار مشکل می‌شوند و حتی گاهی مرگ و میر آنها به دلیل بروز مشکلاتی در آئورت بیشتر از کسانی است که در زمان های دیگر تحت عمل جراحی قلب قرار می‌گیرند.
ماه کامل و دردهای زایمان : افسانه ای وجود دارد که می گوید در زمان کامل بودن ماه ، دردهای زایمانی و تولد نوزادان افزایش می‌یابد اما تا به حال هیچ مدرکی برای اثبات و تایید این مسئله یافت نشده است و باید همچنان به این موضوع به دید یک افسانه و خرافه نگاه کرد.
کامل شدن ماه و ایجاد آشفتگی : حتما این جمله را شنیده اید که اگر مجنون در ماه بنگرد ، دیوانه تر می شود. بله این مطلب تا حدودی درست است. این تنها یک افسانه نیست بلکه ثابت شده است که ماه می تواند سبب پریشانی و آشفتگی خاطر ، بی خوابی و بروز اختلالات دوقطبی گردد. اختلال دو قطبی یا شیدایی-افسردگی ، نوعی اختلال خلقی و یکی از بیماری‌های خفیف روانی است. افراد مبتلا به این بیماری دچار تغییرات شدید خلق و خو می شوند. درست است که نور ماه ممکن است این تاثیرات را بر بدن بگذارد اما فقدان آن نیز سبب بروز افسردگی می‌شود. میزان خودکشی و رفتارها و ناهنجاری های ناشی از افسردگی در زمان کامل بودن ماه نیز به شدت کاهش می یابد.

این مطلب را حتما بخوانید : قاره ای در اقیانوس آرام که به طور کامل از پلاستیک و زباله ساخته شده است!

ماه کامل و تشنج : بر طبق پژوهش ها ، میزان بروز صرع در زمان کامل بودن ماه افزایش می‌یابد و میزان مرگ و میر ناشی از تشنج تا حدود ۷۰ درصد در این زمان زیاد می شود. اما بررسی‌های گسترده تر نشان داده که کامل بودن ماه هیچ ارتباطی با سر ندارد اما با تشنج ناشی از عوامل غیر صرعی مرتبط است.

همچنین ببینید : آمار دقیق حیوانات! هر روزی که می گذرد چه تعداد حیوان به دنیا می آید؟

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

چه طور جذاب تر شویم؟ خصوصیات و ویژگی های افراد جذاب!

وجود برخی افراد به مهمانی ها زندگی می بخشد و جدا شدن از آنها سخت است. وجود آنها در اطرافتان موجب لذت بخش تر شدن فضا می شود. آنها جذابیتی ذاتی دارند که نمی‌توان از دوست داشتن آنها در رفت و مقاومت کرد. اما چرا؟ ما برخی از این عادات را متوجه شدیم که در […]

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

علامت هایی که نشان میدهد جفت روحی و شریک زندگی تان را پیدا کرده اید!

یکی از علائم بارز این که طرف مقابلتان همان شریک زندگی شماست ، این است که احساس می‌کنید چندین سال است که یکدیگر را می شناسید. فرض کنید با فردی هستید که دو برابر شما سن دارد یا از ملیت و مذهب دیگری است و به مرور زمان متوجه می‌شوید که این شخص شما را […]

جهان های موازی چیست ؟ آیا چند جهانی از لحاظ علمی قابل اثبات است؟

جهان های موازی چیست ؟ آیا چند جهانی از لحاظ علمی قابل اثبات است؟

همه ایده ی جهان های موازی و چند جهانی را دوست دارند. شاید هم این علاقه به دنیای ایده آلی باشد که در آن شانس دومی داریم و همه چیز متفاوت است. اما آیا واقعا دنیا جایی برای چنین انتظاری دارد؟ منظورم این است که اگه جهان تمام چیزی است که وجود دارد ، نمی […]

دارو چگونه جذب بدن ما می شود و پس از خوردن دارو چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

دارو چگونه جذب بدن ما می شود و پس از خوردن دارو چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

تا به حال فکر کرده اید که پس از قورت دادن دارو چه اتفاقی برای بدن می افتد؟ داروهایی که از گلوی شما پایین می روند ، می تواند به درمان سر درد ، کمر درد یا مچ پای پیچ خورده کمک کنند. اما چطور دارو به جایی می رود که لازم است برود؟ پاسخ […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)