بهترین روش ها برای فروش آنلاین هر چیزی!

بهترین روش ها برای فروش آنلاین هر چیزی!

هیچ کسی حتی شخصیت های مشهور از خریداری لوازم دست دوم خجالت نمی کشند. به عنوان مثال نخست وزیر پیشین استرالیا یخچال دست دوم خریداری کرد و با افتخار در صفحه اینستاگرام خود گذاشت. اما از طرف دیگر فروش آنلاین کار ساده ای نیست. برخی ها هستند که در فروش آنلاین خیلی زود موفق شده و به پول و ثروت زیادی می رسند اما برخی دیگر با وجود تلاش های زیاد نمیتوانند اشیایی را به صورت آنلاین به فروش برسانند. راز این کار در چیست؟ در ادامه به روشهای فروش آنلاین لوازمی که دیگر استفاده نمی کنید خواهم پرداخت.
پیش از همه باید بدانید که چه چیزهای دست دومی را می توانید به صورت آنلاین به فروش برسانید؟ لوازم های الکترونیکی مانند کنسول های بازی ، دی وی دی های بازی ، لوازم کامپیوتر و غیره اگر این اشیایی که نام بردم از وضعیت خوب و قابل استفاده ای برخوردار هستند ، اشخاص زیادی هستند که دنبال آنها هستند و آنها را خوب می خرند. لباس کفش و غیره که زیاد کهنه نشده باشند هم خوب خریدار دارند. تجارت اسباب بازی و لوازم کودکان هم در اینترنت خیلی مشهور است زیرا کودکان بسیار زود بزرگ میشوند و دیگر به اسباببازیهای سابق خود نیاز نداشته و والدین شان برای آنها اسباب بازیهای جدید خریداری میکنند. مبلمان و سایر لوازم بزرگ منزل اگر شما از جمله افرادی هستید که در هر ۱ الی ۲ سال ، لوازم خانه شامل مبل یخچال ، ماشین لباسشویی ، تلویزیون و غیره را عوض میکنید شما می توانید به راحتی این لوازم را به عنوان کالای دست دوم به فروش برسانید. این کالا ها خریداران زیادی هم دارند. لوازم دست ساخت مانند نقاشی و سایر اشیای تزئینی در اینترنت به عنوان کالاهای دست دوم به فروش میرسند.
به چه روشهایی میتوان لوازم نامبرده را به فروش برسانید؟

بهترین روش ها برای فروش آنلاین هر چیزی!

بهترین روش ها برای فروش آنلاین هر چیزی!

برای لوازم تان قیمتی مناسب بگذارید : این کار احتمالاً اصلی ترین کار برای فروش سریع کالایتان است. افراد هنگامی که چیز دست دومی را در اینترنت می بینند ، اولین نگاهشان به قیمت آن است. آنها قیمت کالای شما را با قیمت سایر کالاها مقایسه می کنند.
چگونه باید قیمت گذاری کنید؟
نخست قبل از آنکه تصاویر کالایتان را آپلود کنید در اینترنت جستجو کنید که آیا کالاهای هم نوع در اینترنت در دسترس هست یا خیر. اگر بود که شما نمیتوانید قیمت زیادی برای کالایتا تعیین کنید. اگر پایین ترین قیمت را نسبت به سایر رقبا نمیگذارید ، حداقل بیشتر از آن ها نیز تعیین نکنید.
از لوازمتان عکس های خوب و حرفه ای بگیرید : اگر از کالای تان که قرار است به فروش برسد خوب عکس بردارید ، احتمال آنکه مشتریان را بتوانید به سرعت به سوی خود جذب کنید بسیار است. سعی کنید از زوایای مختلفی از محصولات آن عکس بگیرید. اگر شما لباس میفروشید باید از لیبل آن هم عکس بگیرید. اگر شما لوازم خانگی تان را می فروشید ، از کارت گارانتی ، روش نصب کردن و روش استفاده هم عکس گرفته و آپلود کنید.
برای کالای دست دوم تان شرح کامل بنویسید : توضیح دادن کالا در اینترنت بسیار مهم است زیرا خریداران دسترسی فیزیکی به محصول شما ندارند بنابراین آنها پس از خواندن توضیحاتی که شما در مورد کالای تان نوشته اید تصمیم به خرید یا عدم خرید میگیرند. شما باید توضیحات را به صورت کاملا حرفه ای و خلاصه و پرمفهوم بنویسید. اگر شما وضعیت کلی کالای تان را ننویسید ، مشتری به دیده شک به آن نگریسته و از خرید آن منصرف می شود. برای نوشتن توضیحات بهتر کالا های تان به این نکات توجه کنید : دلیل این که چرا آن را می فروشید توضیح ندهید زیرا مردم به امور شخصی شما علاقمند نیستند. برای محصول دست دوم تان عنوان خوبی بنویسید تا مشتریان را بیشتر جذب کند.
در کنار محصول یک پاداش یا جایزه هم در نظر بگیرید : همه ما هدیه دادن را دوست داریم. متخصصین بازاریابی از این نقطه ضعف ما استفاده کرده و محصولات نچندام خوبشان را راحت به فروش می رسانند. پاداش و جایزه یک محصول کوچک دیگر است که به صورت رایگان همراه با اصل کالا ارسال می شود تا ارزش آن را به چشم و مشتری بیشتر نشان دهد. به عنوان مثال اگر شما می خواهید لپ تاپ تان را به عنوان یک کالای دست دوم بفروشید ، اشیای دیگری همچون یک موس ، هدفون و غیره را به عنوان یک جایزه ارسال کنید.

همچنین ببینید : چگونه بدون پول سرمایه گذاری کنیم؟ چگونه بدون پول میتوان کسب درآمد داشت؟

به مشتری تان اجازه چانه زدن بدهید: داشتن حوصله چانهزنی هم یکی از نکات مهم بازاریابی است. حتی اگر قیمت محصول شما هم بسیار پایین باشد با این حال مشتری می خواهد با کمی چانه زنی آن را پایین تر بیاورد. برای اینکه پس از چانه زدن محصول شما هم خوب به فروش برسد ، قیمت آن را کمی بالاتر گذاشته و در بخش توضیحات بنویسید که قیمت ثابت نبوده و قابل مذاکره است. با این کار مشتری شما تشویق به چانه زنی شده و سرانجام محصول شما را می خرد.
هزینه های پستی را در نظر داشته باشید : امروزه مردم در سراسر جهان به لطف اینترنت به هم متصل شده اند به خاطر همین تجارت آنلاین یا اینترنتی روز به روز بیشتر شده و مردمان زیادی مشغول به خرید و فروش اینترنتی می شوند. در عین حال یکی از بخشهای مهم تجارت آنلاین روشهای انتقال آن است. چنانچه میدانی سرویسهای مختلفی هستند که محصولات را در سراسر جهان به مشتریان می رساند اما این کار را رایگان انجام نمی دهند. شما هم هنگامی که محصول دست دوم تان را در اینترنت گذاشتید ، حتما هزینه پست و روش انتقال آن را به مشتری گوشزد کنید و قبل از آنکه کالایتان را به مشتری بفروشید در مورد هزینه انتقال آن با مشتری به توافق برسید.
آخرین روش برای فروش سریع کالاهای دست دوم تان روش پرداخت است : امروز روش های پرداختی همچون پی پال بهترین روش برای دریافت وجه کالا های آنلاین است و شما هم قبل از اقدام به فروش کالاهای تان یک حساب در پی پال یا مستر کارت و یا ویزا کارت درست کنید تا در مرحله پرداخت به مشتری دچار مشکل نشوید.

برخی از مطالب مشابه و مرتبط به این پست :

جذب پول و ثروت - عبارات تاکیدی مثبت برای ثروتمند شدن - کافیست امتحان کنید!

جذب پول و ثروت – عبارات تاکیدی مثبت برای ثروتمند شدن – کافیست امتحان کنید!

با این 30 عبارت تاکیدی قادر خواهید بود جذب پول و ثروت کنید و می توانید در رفاه بیشتری زندگی کنید. این عبارات تاکیدی به شما کمک می کنند که روز خود را مثبت تر و همچنین روز خود را با راحتی و آرامش بیشتری سپری کنید. شما می توانید این عبارت‌های تاثیرگذار را برای […]

شرکت اپل چگونه پولدار شده است؟ چه طور اپل پول بدست می آورد؟

شرکت اپل چگونه پولدار شده است؟ چه طور اپل پول بدست می آورد؟

اخیراً ارزش شرکت اپل ، از مرز یک تریلیون دلار گذشت که با این حساب اپل به اولین شرکتی در تاریخ مبدل شد که به این ارزش رسیده است. پس از آن ارزش شرکت آمازون هم به یک تریلیون یا هزار میلیارد دلار رسید. در ادامه به شما خواهم گفت که چطور اپل با فناوری […]

چیزهایی که فقط والدین پولدار به فرزندان خود می آموزند!

چیزهایی که فقط والدین پولدار به فرزندان خود می آموزند!

همان طور که می دانید میان افراد فقیر و ثروتمند تفاوتهای زیادی وجود دارد. از طرز نگاه آن ها به زندگی گرفته تا آموزش و پرورش و کسب و کار و حتی نحوه تربیت و بزرگ کردن فرزندان شان! در ادامه چیزی هایی را که والدین پولدار به فرزندانشان آموزش می دهند اما بقیه مردم […]

مهم ترین راز پول در آوردن! آموزش نحوه ی صحیح سرمایه گذاری

مهم ترین راز پول در آوردن! آموزش نحوه ی صحیح سرمایه گذاری

این واضح است که اگر بدون سرمایه گذاری ، تا آخر عمر در یک شغل کار کنید و یا کارگر شرکتی باشید ، به پول و آزادی مالی نمیرسید زیرا معاش و حقوق ماهانه شما حتی مصارف تان را نمی تواند تامین کند چه برسد به پس انداز و… اما شانس ها و فرصت های […]

نویسنده این مطلب کیست؟

درباره نویسنده :
نام : یاس
نام خانوادگی : لگزیان
لقب : مدیر سایت

زندگی نامه : برای آزاد شدن ذهنم کتاب میخونم و فیلم می‌بینم و گاهی با دوستان کوه نوردی می‌کنم. من عاشق یادگیری و آموزش هستم. تولید محتوای علمی عشق منه و سعیم بر اینه که در هر زمینه‌ای بتونم خودمو به‌روز نگه دارم. کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و سابقه‌ی نویسندگی و مترجمی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات رو دارم.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)